UA / RU
Підтримати ZN.ua

США попередила Росію про можливе загострення відносин через небезпечний маневр Су-27

Літак США перебував у міжнародному повітряному просторі, підкреслили в Пентагоні.

Офіційний представник Пентагону підполковник Мішель Балданза заявила, що маневр російського винищувача Су-27 у небі над Балтійським морем викликав стурбованість у Вашингтона і може призвести до ще більшого загострення відносин між США і Росією.

"Цей перехоплення стався всього через кілька тижнів після небезпечного зближення російського літака з есмінцем ВМС США "Дональд Кук". Американський літак знаходився в міжнародному повітряному просторі і не заходив на російську територію", - сказала представник Пентагону.

За її словами, маневр російського Су-27 "міг спровокувати трагічні наслідки для екіпажів обох літаків".

Інший представник Пентагону Білл Урбан підкреслив, що дії російського винищувача підвищують ризик "непотрібної ескалації" у відносинах США і РФ.

У свою чергу, глава комітету Держдуми з оборони, колишній командувач Чорноморським флотом РФ адмірал Володимир Комоєдов заявив, що "бочка" не є небезпечним маневром. За його словами, США "самі провокують російських військових, направляючи літаки і кораблі до кордонів РФ".

Читайте також: Українські курсанти пройдуть стажування на французьких військових кораблях

Нагадаємо, 14 квітня російський Су-27 у небі над акваторією Балтійського моря перехопив літак-розвідник ВВС США RC-135

13 квітня російські винищувачі Су-24 двічі підлетіли на небезпечно близьку відстань до американського ракетного есмінцю USS "Donald Cook". У той час на його борту був польський вертоліт. Американські військові прокоментували, що Су-24 імітували атаку, хоча не мали зброї і не стріляли. Між тим, деякі військові вважають, що так Росія "вирішила відправити послання" Польщі.

У відповідь держсекретар США Джон Керрі висловив рішучий протест главі МЗС РФ Сергію Лаврову у зв'язку з інцидентом в Балтійському морі.

Це не перша російська провокація в Європі. З початку війни проти України військові літаки Росії регулярно влаштовують провокації в Балтії, порушуючи повітряний простір Литви, Латвії і Естонії. У відповідь Велика Британія направить п'ять військових кораблів у Балтійське море у відповідь на російську загрозу. Таке рішення було ухвалене у лютому 2016 року. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон підкреслив, що Лондон вперше з 2010 року вносить свій внесок у постійні військово-морські сили НАТО.