UA / RU
Підтримати ZN.ua

США помітили розкол у російсько-іранському союзі щодо Сирії – WSJ

Американські дипломати намагаються вмовити Москву погодитися на обмеження правління Асада в перехідний період.

Білий дім і його союзники в Європі і серед арабських країн намагаються витягти Росію з союзу з Іраном щодо підтримки правління президента Сирії Башара Асада.

Про це Wall Street Journal сказав неназваний американський дипломат, який бере участь у процесі, націленому на завершення сирійської війни.

За словами співрозмовника видання, зустрічі президента Володимира Путіна з близькосхідними лідерами націлені на те, щоб вмовити Москву обмежити правління Асада в перехідний період. Такий крок дозволив би консолідувати міжнародну коаліцію і об'єднати сили проти "Ісламської держави" у Сирії і Іраку.

Іран розглядається дипломатами як перешкода порозумінню, оскільки Тегеран непохитно підтримує режим Башара Асада і хоче, щоб Кремль дотримувався такої ж позиції. Якщо Росія виправдає очікування Тегерану, це поставить хрест на всіх сподіваннях на міжнародне порозуміння.

У Вашингтоні заговорили про те, що між Росією і Іраном виникли розбіжності у поглядах щодо майбутнього Сирії. Крім того, європейські чиновники кажуть, що Тегеран впродовж останніх тижнів відкликав з сирійської території загони "Корпусу гвардії Ісламської революції" через нестачу ресурсів на продовження операції. Крім того, кілька важливих командирів іранських загонів загинули в Сирії впродовж останніх місяців.

Путін, тим часом, вів активний діалог з лідерами Саудівської Аравії, ОАЕ і Ізраїлю. Це може бути знаком, що Москва хоче обмежити вплив Ірану на Сирію і хід переговорів про дипломатичне завершення конфлікту. Саудівська Аравія переконує Кремль відмовитися від підтримки Асада в довгостроковій перспективі, оскільки це б якраз посилило вплив Ірану на внутрішні справи Сирії.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявляв, що США і Росія ще не домовилися про долю Башара Асада. В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.

У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану і Росії.

У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.

Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військовою операцією Росії в Сирії30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачуютьрежим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.