UA / RU
Підтримати ZN.ua

США почали розробку санкцій проти Іраку – WP

Остаточне рішення щодо їх запровадження на разі не прийнято.

Адміністрація президента США Дональда Трампа вже працює над пакетом санкцій у відповідь на "ворожі дії" Іраку, повідомляє Washington Post із посиланням на інформовані джерела.

Співрозмовники журналістів в адміністрації Трампа повідомили, що робота над санкціями почалася одразу ж після того, як 6 січня президент публічно пригрозив ними Багдаду.

"Провідну роль у разі запровадження санкцій візьмуть на себе міністерство фінансів і Білий дім", - заявили інформовані джерела в Білому домі. За словами Трампа, санкції проти Ірану здаватимуться Багдаду м'якими порівняно з цими обмежувальними заходами.

Санкції "до запитання": Переговори щодо запровадження санкцій були попередніми й остаточне рішення, чи вводити їх, ще не прийнято, пише "Українська правда".

План полягав у тому, щоб "трохи зачекати" і дізнатися, як Ірак діятиме після ухвалення рішення щодо виведення американських військ з країни, пояснив один із посадовців в адміністрації Трампа.

Чим незадоволений Вашингтон: Під "ворожими діями" Вашингтон розуміє рішення парламенту Іраку щодо розірвання угоди про коаліцію у боротьбі з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" (ІДІЛ).

Згідно з ним, іноземна військова присутність в Іраку має бути припинена. Після голосування уряд Іраку почав розробку заходів щодо виведення військового контингенту США з країни.

Коаліція на паузі: 5 січня очолювана США коаліція припинила більшість операцій, щоб зосередитися на захисті своїх сил і баз на тлі зростання напруженості в регіоні.

Державний департамент США, а також лідери Великої Британії, Німеччини і Франції закликали Багдад зберегти коаліцію і продовжити боротьбу з ІДІЛ.

Зараз в Іраку перебувають близько п'яти тисяч американських військових. Виводити війська з Іраку Сполучені Штати не планують.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді та військова база "Балад" піддалися ракетному удару, атака на посольство повторилася напередодні ввечері.

Докладніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".