UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планує вивезти з Туреччини свою ядерну зброю

На американській авіабазі в Туреччині знаходиться близько 50 тактичних ядерних бомб. Їх вивезення означатиме кінець американо-турецького співробітництва.

На тлі зростаючої напруженості між Анкарою і Вашингтоном США заявили, що Держдеп і Міненерго країни готові надати можливість вивезти приблизно 50 одиниць тактичної ядерної зброї з американської авіабази Інджирлік, розміщеної на півдні Туреччини, повідомляє The New York Times з посиланням на джерела.

Співробітники Держдепу та Міненерго на даний момент, розробляють план безпечного вивезення зброї.

Як зазначає газета, фактично це зброя опинилася в заручниках у президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, адже його вивезення з авіабази де-факто буде кінцем американо-турецького співробітництва.

"Я думаю, це вперше, коли країна з ядерною зброєю США буквально обстрілювала артилерією американські сили", - заявив минулого тижня Джеффрі Льюїс з некомерційної організації James Martin Center, вивчає питання нерозповсюдження.

11 жовтня, в Пентагоні заявили, що американські військові в районі міста Кобани потрапили під обстріл з боку Туреччини. В Анкарі у відповідь сказали, що стріляли не в американців, а по позиціях бойовиків, з яких раніше обстрілювали турків. Повідомлялося, що ніхто з військовослужбовців США не постраждав.

15 жовтня США ввели санкції проти Міноборони і Міненерго Туреччини, а також керівників цих міністерств Хулуси Акар і Фатіха Донмеза. У список потрапив і голова МВС Сулейман Сойлу. Нові обмеження Вашингтон пояснив діями турецьких військових на півночі Сирії.

Раніше президент США Дональд Трамп оголосив про намір ввести санкції проти Туреччини у відповідь на її дії в Сирії. Трамп пригрозив скасувати договір про торгівлю з Туреччиною на 100 мільярдів доларів і підвищити на 50% тарифи на турецьку сталь.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" і "Оливкова гілка".

Євросоюз, НАТО і Ліга Арабських держав засудили Туреччину і закликали Анкару припинити операцію в Сирії.

Президент США Дональд Трамп публічно закликав Ердогана відмовитися від операції проти сирійських курдів і погрожував Туреччині санкціями, віддавши при цьому наказ про виведення американських військовослужбовців з прикордонного регіону. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.