UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планують переглянути політику щодо Північної Кореї протягом місяця

Примусити Пхеньян відмовитися від ядерної зброї планують за допомогою нових санкцій і «дипломатичних стимулів».

Адміністрація новообраного президента США Джо Байдена продовжує ревізію зовнішньої політики держави після президентства Дональда Трампа. Найближчим часом Сполучені Штати планують переглянути політику щодо Північної Кореї.

«Ми залучені у дуже інтенсивний стратегічний аналіз. Ми очікуємо, що це буде зроблено упродовж наступного місяця або у найближчий до ціє дати час», - повідомив Reuters співрозмовник в адміністрації 46-го президента США.

КНДР активно розвиває свою ядерну програму, проводить пуски і випробування балістичних ракет. Безпрецедентні контакти Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином не змогли змусити Пхеньян відмовитися від ядерної зброї.

Американський і північнокорейський лідери зустрічалися двічі - в червні 2018-го і лютому 2019 року. Під час першого саміту в Сінгапурі сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Однак досягти прогресу не вдалося.

Держсекретар Ентоні Блінкен повідомив, що США можуть ввести проти КНДР нові санкції, також можуть бути використані певні «дипломатичні стимули».

Співрозмовник журналістів зазначив, що в стратегічному аналізі беруть участь досвідчені дипломати, тому при формуванні нової політики зважатимуть на попередній досвід і «певну цікаву динаміку найближчого минулого».

За його словами, Північна Корея буде однією з тем першого саміту чотирьох країн - США, Японії, Індії і Австралії 12 березня. Денуклеарізація КНДР також стане темою обговорення під час візиту Блінкена і міністра оборони США Ллойда Остіна до Японії і Південної Кореї наприкінці березня.

Читайте також: КНДР розробляла ядерну зброю протягом 2020 року - доповідь ООН

Президент Джо Байден успадкував від свого попередника затяжну, але досі невирішену північнокорейську проблему.

Шоу-дипломатія, яку Дональд Трамп вибрав у відносинах із лідером КНДР, не наблизила дві країни до денуклеаризації Корейського півострова, проте послугувала Кім Чен Ину хорошим трампліном для виходу на міжнародну арену. І, хоча саміт у Ханої став для нього глибоким розчаруванням, а підігрування Трампу в демонстрації «добрих міжособистісних стосунків» так і не обернулося бодай частковим зняттям санкцій в обмін на окремі поступки в реалізації ядерної програми, свої висновки північнокорейський лідер зробив.

Детальніше про те, чи зможе Джо Байден вирішити проблему Північної Кореї, читайте в статті Наталії Бутирської «Гра за правилами» у ZN.UA.