UA / RU
Підтримати ZN.ua

США планують передати Києву комплекти високоточних "розумних бомб"

Комплекти Joint Direct Attack Munition передбачають підвищення точності влучання і містять пристрої, що можуть бути прикріплені болтами до різних видів зброї і літаків.

Адміністрація Байдена планує відправити в Україну просунуте електронне обладнання, яке перетворює некеровані авіаційні боєприпаси в «розумні бомби», які можуть цілитися по російських військових позиціях з високим ступенем точності. Про це пише  The Washington Post з посиланням на слова високопоставлених чиновників США, знайомих з цим питанням.

Читайте також: США працюють над прискоренням передачі NASAMS Україні з партнерами з Близького Сходу – Politico

 
Комплекти включають пристрої глобального позиціонування для високої точності та можуть бути прикріплені до різноманітної зброї, створюючи те, що Пентагон називає Joint Direct Attack Munition, або JDAM. Військові США використовували цю технологію на бомбах вагою до 2000 фунтів (907 кг), зазвичай використовуючи її в бомбардувальниках і винищувачах.

Читайте також: Пентагон аналізує власні потреби в боєприпасах через виснаження Україною запасів —The Wall Street Journal

 
Наразі не  зрозуміло, чи схвалив президент Байден або хтось із його головних радників з національної безпеки запропоновану передачу JDAM Україні.

Читайте також: Безпілотний винищувач Bayraktar KIZILELMA здійснив свій перший політ у Туреччині

Ті, хто знайомі з питанням, спілкуючись на умовах анонімності для обговорення делікатних внутрішніх питань, не сказали, чи будуть українські війська використовувати комплекти на авіаційній чи наземній зброї, або які конкретні системи в українському арсеналі будуть кандидатами на таке посилення потужностей.

Наразі українські військово-повітряні сили покладаються в основному на застарілі реактивні літаки радянської епохи МіГ, і Пентагон шукає способи їх модернізації, замість передання нових західних літаків, адже останній крок вимагатиме ще й нове складне навчання для пілотів і підрозділів технічного обслуговування.

Постачання JDAM ознаменувало б ще один важливий крок Вашингтона, щоб допомогти Україні відбити вторгнення російських військ, забезпечивши новий спосіб націлювання на російські підрозділи та штаби. Починаючи з червня, Україна значною мірою покладалася на американську високомобільну артилерійську ракетну систему, або

Читайте також: Розробник HIMARS створює зброю, яка збиває ракети та дрони лазером
, іншу високоточну систему, для значних втрат серед російських військ і зриву ліній постачання, заявили українські та американські офіційні особи.

Пентагон готується відправити в Україну ракетний комплекс Patriot

Кремль гнівно відреагував на новий виток західної військової допомоги, зробивши ледь приховані погрози застосувати ядерну зброю в Україні та попередивши про потенціал ширшої війни з НАТО. З цієї причини адміністрація Байдена намагалася обережно затверджувати нові можливості, які Росія може розглядати як такі, щ можуть призвести до ескалації.

Читайте також: У чому особливість систем Patriot: основні характеристики ЗРК

У вівторок високопосадовці США повідомили WP, що Пентагон також готується надати Україні ракетну систему Patriot, найдосконалішу зброю ППО США. Байден ще має схвалити цей крок, але може зробити це найближчим часом, повідомили чиновники.

Українські лідери просили про допомогу у зміцненні протиповітряної оборони, оскільки Росія здійснює невпинні атаки на електричну мережу країни, відключивши опалення для більшості населення з настанням зимових холодів. Постачання Patriot, який базується на радарах і ракетах великої дальності для перехоплення загроз, що надходять, виконало б одну з найбільших і найчастіших прохань України до Вашингтона.