UA / RU
Підтримати ZN.ua

США передали лідеру опозиції Венесуели кошти режиму Мадуро

Американські дипломати знову закликали уряди інших країн зробити аналогічні кроки для захисту майна Венесуели.

Уряд США надали лідеру опозиції Венесуели Хуану Гуайдо, якого у Вашингтоні визнали тимчасовим президентом латиноамериканської країни, контроль над власністю на рахунках уряду і Центробанку Венесуели, які зберігаються в Сполучених Штатах, розповіли у Державному департаменті.

"25 січня держсекретар Майкл Помпео підтвердив повноваження тимчасового президента Венесуели Хуана Гуайдо на отримання і контроль певною власності на рахунках уряду Венесуели або Центрального банку Венесуели, що знаходяться у веденні Федерального резервного банку Нью-Йорка чи будь-якого іншого банку США, згідно з розділом 25B Закону про Федеральному резерві. Цей сертифікат допоможе законному уряду Венесуели захистити ці активи на благо народу Венесуели", - йдеться в повідомленні Держдепу США від 29 січня.

В повідомленні Держдепу американські дипломати знову закликали уряди визнати тимчасовим президентом Хуана Гуайдо і зробити аналогічні кроки для захисту майна Венесуели від подальшої крадіжки корумпованим режимом Мадуро.

"Сполучені Штати прийняли заходи для підтримки тимчасового президента Гуайдо в захисті активів Венесуели на благо свого народу. Ми закликаємо інші уряду визнати Гуайдо і зробити аналогічні кроки", - сказав заступник спікера Держдепартаменту Роберт Палладіно.

Зазначимо, що Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами.

Раніше Банк Англії, головне фінансове установа Великої Британії, відмовився виконати прохання уряду Ніколаса Мадуро, чинного президента Венесуели, щодо повернення до країни золотих злитків на суму 1,2 млрд доларів США, поміщених у банк на зберігання, пішовши назустріч настійним проханням офіційних осіб США та спікера парламенту Венесуели Хуана Гуайдо.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро. Унаслідок зіткнень загинули вже близько 30 осіб.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".