UA / RU
Підтримати ZN.ua

США оновили санкції проти кубинців і Ірану

Білий дім оголосив про введення «третього раунду» санкцій.

Міністерство фінансів США заявило в п'ятницю, що вводить санкції відносно ймовірного нафтового контрабандиста і компаній, які, за його словами, надавали підтримку силам Кудс Корпусу вартових ісламської революції Ірану.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів націлене на Махмуда Рашида Амур аль-Хабсі і цілу мережу підприємств, говориться в повідомленні.

«Ця дія націлена на нафтового брокера з Оману, який в партнерстві зі старшими посадовими особами IRGC-QF використовував кілька компаній для полегшення поставок іранської нафти іноземним клієнтам. Дві з цих компаній базуються в Омані, а одна зареєстрована в Ліберії. Брокер також контролює компанію в Румунії. Відносно брокера і цих компаній застосовуються санкції відповідно до указу 13224», - йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«IRGC-QF використовувала виручку від продажу іранської нафти для фінансування своєї зловмисної діяльності.
Ці продажі залежать від іноземних посередників, щоб приховати участь IRGC-QF. Сполучені Штати будуть продовжувати викривати тих, хто підтримує такі зусилля», - додав Блінкен.

Також Білий дім оголосив про введення «третього раунду» санкцій проти трьох кубинських правоохоронців і спецназівців. Санкції вводяться в рамках «Глобального акту Магнітського» за звинуваченням в порушенні прав людини під час протестів, які розгорнулися на Кубі.

«Сьогоднішні дії виводять на світло додаткових порушників, відповідальних за утиски кубинського народу, придушення його закликів до свободи і поваги до прав людини», - йдеться в повідомленні Міністерства фінансів США.

Читайте також: Байден підписав указ, яким розширено санкції США проти чиновників режиму Лукашенка

З моменту вступу на посаду президента США Джо Байдена країни опинилися в глухому куті щодо іранської ядерної угоди, яка фактично зруйнувала адміністрацію колишнього американського лідера Дональда Трампа в травні 2018 року, повторно ввівши санкції проти Ірану. Ці дії спонукали Тегеран прискорити свою ядерну програму шляхом поступового порушення умов договору.

Детальніше про те, якою буде політика Ірану при новому президенті читайте в статті Миколи Замикули «Новий президент Ірану аятолли дорогу не перейде».