UA / RU
Підтримати ZN.ua

США оголосили про пакет військової допомоги Тайваню на $345 мільйонів

Сполучені Штати вивчили український урок і не чекають вторгнення щоб надати допомогу.

У п’ятницю США оголосили про виділення $345 мільйонів військової допомоги Тайваню, повідомляє  Associated Press. Це є першим великим пакетом заходів адміністрації Байдена з використання власних запасів Америки для допомоги Тайваню у протистоянні Китаю.

У повідомленні Білого дому йдеться, що пакет включатиме як засоби оборони, так і проведення навчань для тайванців. За даними джерел видання, Вашингтон надішле переносні системи протиповітряної оборони (ПЗРК), засоби розвідки та спостереження, вогнепальну зброю та ракети.

Останніми тижнями джерела повідомляли, що пакет може включати чотири розвідувальні безпілотники MQ-9A без озброєння, однак відзначилось, що включення БпЛА до цього пакету може не відбутися, оскільки військові працюють над видаленням з безпілотників частини обладнання, доступ до якого мають лише ВПС США.

Американські законодавці тиснули на Пентагон і Білий дім для пришвидшення постачання Тайваню військової допомоги. Це робиться з метою допомогти йому протистояти Китаю та стримати Пекін від нападу: надання Тайбею достатньої кількості зброї забезпечить високу ціну вторгнення для Китаю.

Цей пакет є доповненням до майже 19 мільярдів доларів на продаж Тайбею F-16 та інших основних систем озброєнь, які США схвалили для країни. Постачанню цієї зброї перешкоджають проблеми з ланцюгом поставок, які виникли під час пандемії COVID-19 і посилилися через спричинений вторгненням Росії в Україну тиск на оборонно-промислову базу.

Оголошена допомога є частиною президентських повноважень, схвалених Конгресом минулого року, щодо надання зброї з поточних військових запасів США (Presidential drawdown Authority) — тому Тайваню не доведеться чекати на її виробництво та продаж, отже він отримає її швидше. Ці ж повноваження були використані США для надання боєприпасів та техніки Україні .

Тайвань відокремився від Китаю в 1949 році під час громадянської війни. Президент Китаю Сі Цзіньпін зберігає право Китаю захопити нині самоврядний острів силою. Пекін вже звинуватив США в тому, що вони перетворили Тайвань на «порохову бочку» через обіцяну йому зброю на мільярди доларів.

США дотримуються політики «Єдиного Китаю», відповідно до якої вони формально не визнають незалежність Тайваню і не мають офіційних дипломатичних відносин з островом на знак поваги до Пекіна. Однак законодавство США вимагає надійного захисту Тайваню, а США повинні розглядати всі загрози острову як питання, що викликають «серйозне занепокоєння».

«Передача запасів зброї на Тайвань зараз, до початку потенційного нападу, є одним із уроків, які США засвоїли з вторгнення Росії в Україну», —заявила Associated Press на початку цього року заступниця міністра оборони Пентагону Кетлін Хікс, додавши, що забезпечувати Тайвань допомогою після нападу буде важко через те, що він є острівною країною.

Читайте також: Тайвань готується передати США комплекси ППО, які пізніше нададуть Україні — ЗМІ

Лю Пенгуй, речник посольства Китаю у Вашингтоні, заявив у п'ятницю, що Пекін рішуче виступає проти військових зв'язків США з Тайванем.

«США повинні припинити продавати зброю Тайваню і створювати нові фактори, які можуть призвести до напруженості в Тайванській протоці», — сказав Лю.

Днями збройні сили Тайваню вперше відпрацювали відбиття повітряного нападу на найбільший міжнародний аеропорт острова.

Раніше глава МЗС Тайваню повідомив про підготовку острова до ймовірного вторгнення Китаю в 2027-му році.

Проведена у квітні військова гра Конгресу США, яка симулювала китайське вторгнення на Тайвань, показала необхідність максимально озброїти острів. Вона продемонструвала, що після ймовірного початку війни США не зможуть допомогти Тайваню.