UA / RU
Підтримати ZN.ua

США офіційно вийшли з Паризької угоди по клімату

Однак в разі перемоги Байдена США можуть повернутися до угоди протягом 30 днів.

Сполучені Штати офіційно вийшли з Паризької угоди в середу, виконавши давню обіцянку президента Дональда Трампа вивести другі за величиною джерела викидів парникових газів в світі з глобального пакту по боротьбі зі зміною клімату. Суперник Трампа від Демократичної партії Джо Байден пообіцяв приєднатися до угоди в разі свого обрання, передає Reuters.

Трамп вперше оголосив про свій намір вийти з пакту в червні 2017 року, стверджуючи, що це підірве економіку США. Адміністрація офіційно направила повідомлення в ООН рік тому, 4 листопада 2019 року.

Цей рішення робить Сполучені Штати єдиною країною з 197 країн, яка вийшла з угоди, укладеної в 2015 році.

Як заявила прес-секретар виконавчої комісії Європейського союзу, Паризька хартія користується «загальною підтримкою» всього міжнародного співтовариства.

Китай, Японія і Південна Корея пішли за ЄС, взявши на себе зобов'язання стати вуглецево-нейтральними, і тепер стоїть завдання втілити довгострокові цілі на 2050 рік - або, в разі Китаю, на 2060 рік -щодо політики скорочення викидів в цьому десятилітті.

Країни, на частку яких припадає 51% світових викидів, зобов'язалися скоротити свої викиди вуглецю до чистого нуля, а деякі пішли ще далі і взяли на себе зобов'язання обнулити всі парникові гази, повідомила дослідницька коаліція Climate Action Tracker.

Зобов'язання США про чистий нульовий рівень викидів - яке, за словами Байдена, він зробить в разі свого обрання, - забезпечить покриття 63% світових викидів такими зобов'язаннями.

Незважаючи на відсутність підтримки з боку нинішнього Білого дому, багато штатів і підприємства США встановили суворі вимоги щодо екологічно чистої енергії і досягають цілей Парижа. Двадцять п'ять губернаторів США пообіцяли координувати кліматичну політику за відсутності федерального керівництва.

За даними екзит-полів, виборці Байдена підтримують побоювання щодо кліматичних змін.