Офіційні особи США попереджають президента Бразилії Жаїра Болсонару, що вже запланований його візит до російського колеги Владіміра Путіна може стати "прорахунком", аргументуючи це тим, що зараз не найкращий час для такої зустрічі. Як повідомляє Reuters, Штати активно намагаються відмовити Болсонару від майбутніх переговорів.
Та газета Folha зазначила, що бразильський президент не планує скасовувати візит. За даними ЗМІ, він нібито не збирається заявляти Путіну про свою підтримку, він також не збирається займати чиюсь сторону. Болсонару планує лише обговорили пакет двосторонньої взаємодії, в який, з-поміж усього іншого, входять торгівля та агробізнес.
Учора бразильський президент прокоментував ситуацію в Україні, зазначаючи, що сподівається, що криза, яка виникла, буде вирішена "гармонійно". Він також зазначив, що не збирається обговорювати це питання з російським президентом.
Варто зауважити, що Бразилія стала тією країною, яка підтримала обговорення українського питання під час засідання Ради Безпеки ООН. Щоправда, для його проведення не вистачає все ще дев'ять голосів. Попри це, така позиція країни дала надію сподіватися, що у кризі, яка виникла, Болсонару все ж не підтримає Путіна, але запланована зустріч ще провокує деякі побоювання.
У Держдепі США тим часом підтверджують, що вони поінформовані про плани Болсонару зустрітися з Путіним. Правда, там ніяк не прокоментували інформації про те, що США намагаються відмовити президента Бразилії від цього.
"Держсекретар США Ентоні Блінкен не підштовхував Болсонару до скасування подорожі, коли в неділю зателефонував міністру закордонних справ Бразилії Карлосу Франку", - зазначив натомість один з бразильських дипломатів.
Нагадаємо, учора, 1 лютого, відбулася зустріч угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана з президентом РФ Владіміром Путіним. Наприкінці січня представники опозиційного альянсу "Єдність для Угорщини" закликали Орбана утриматися від цих переговорів. Там вважають, що зустріч такого роду може спровокувати президента країни-агресора до подальшої ескалації. Та прем'єр не скасував переговори, через які його вже розкритикували в Європарламенті, а один з угорських депутатів навіть звинуватив Орбана в державній зраді.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".