США планують вивчити мільйони документів фірми Mossack Fonseca, які потрапили в руки журналістам в результаті витоку, з метою отримати інформацію про людей, які могли допомагати компаніями або окремим особам уникати санкцій, які були накладені на Росію у зв'язку з її агресією в Україні, передає Bloomberg з посиланням на власні джерела.
Якщо такі особи будуть виявлені, то вони потраплять у санкційний список Мінфіну США. Зазначається, що Мінфін США може опублікувати новий санкційний список у червні перед голосуванням в ЄС щодо продовження санкцій проти РФ.
Очевидно, що цей архів документів потенційно може дозволити OFAC (підрозділ Мінфіну США, відповідальне за санкції – ред.) зробити ряд висновків і допомогти побудувати доказову базу", - сказав колишній заступник помічника держсекретаря США з фінансової політики Пітер Харрелл.
Він зазначив, що очікує позитивного голосування Євросоюзу з питання продовження дії антиросійських санкцій ще на шість місяців.
"Уряд США пильно фокусується на розслідування можливої незаконної діяльності, у тому числі порушення податкового законодавства або санкцій, введених з боку США, використовуючи всі джерела інформації, як державні, так і недержавні", - повідомили в Мінфіні США.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.