UA / RU
Підтримати ZN.ua

США мають намір створити і розгорнути системи виявлення гіперзвукових ракет – ЗМІ

Для посилення протиракетної оборони США для комплексів ПРО Aegis Пентагон закупить ракети SM-3 Block IA і Block IIA, а також радари Spy-6.

Сполучені Штати Америки мають намір протягом трьох років розробити систему виявлення пусків гіперзвукових ракет, заявив на слуханнях у комітеті у справах збройних сил Палати представників Конгресу заступник глави Пентагону з політичних питань Джон Руд. Трансляція слухань доступна на сайті комітету.

"У першу чергу ми хочемо мати можливість виявляти і відстежувати пуски гіперзвукових ракет. Тут вводиться до дії концепція розміщення на низькій навколоземній орбіті дешевих сенсорів. Ми сподіваємося, що зможемо почати розміщувати їх на орбіті вже через три роки", – заявив Руд.

Чиновник зазначив, що Росія і Китай, потенційні противники США, які зробили крок у розробці гіперзвукового зброї далі, ніж Америка, зараз розробляють складні системи балістичних і крилатих ракет із підвищеною швидкістю, дальністю, точністю і смертоносністю. Крім того, Росія і Китай зайняті створенням гіперзвукової зброї, яка маневрує по складній траєкторії – таким чином, її значно складніше відстежити і ліквідувати.

Руд додав, що у зв'язку з цим Пентагон розмістив додаткові 20 установок протиракетної оборони на Алясці, довівши їхню кількість до 64. Також він вказав на необхідність розміщення нових радарів на Гаваях і створення глобальної системи спостереження для захисту від крилатих ракет супротивника, нагадавши про те, що оборона держави повинна бути його першочерговим завданням.

Для посилення протиракетної оборони США для комплексів ПРО Aegis Пентагон закупить ракети SM-3 Block IA і Block IIA, а також радари Spy-6. Крім удосконалення застарілих систем ПРО, США будуть використовувати передові технології для захисту від виникаючих загроз. У їх число входить тестування ракет SM-3 Black IIA проти гіперзвукової зброї.

Зазначимо, у квітні 2018 року Військово-повітряні сили США уклали з компанією Lockheed Martin договір про створення гіперзвукового зброї дальнього радіусу дії, виділивши на нього 928 мільйонів доларів. Таким чином Сполучені Штати вирішили наздогнати Росію і Китай, які досягли значного прогресу в розробці таких ракет.

Раніше голова Комітету начальників штабів ЗС США генерал Пол Сельва наголошував на тому, що в Китаї робота над розробкою такої зброї перетворилася на національну програму, в яку уряд готовий фінансувати сотні мільярдів доларів.

Нагадаємо, 1 лютого державний секретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів із ДРСМД протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президента РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД. 4 березня Путін підписав указ про припинення Росією виконання ДРСМД.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД – у цьому випадку угоду може бути врятовано.

Докладніше про підготовку нового Договору читайте у статті Олексія Їжака "Договір помер. Хай живе договір!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".