UA / RU
Підтримати ZN.ua

США, ймовірно, відправлять в Україну ракети ATACMS, які дозволять ефективно обстрілювати Крим

Американці несподівано виявили, що ATACMS у них багато.

Сполучені Штати, швидше за все, відправлять Україні армійські тактичні ракетні системи дальньої дії (ATACMS), щоб допомоги у боротьбі з російським вторгненням. Таке припущення висловило видання ABC News, виходячи з того, що йому сказали американські чиновники.

Вони кажуть, що відповідне рішення вже наближається, однак зауважили, що такі плани можуть бути змінені до офіційного оголошення. Навіть у випадку позитивного рішення, можуть пройти місяці, перш ніж Україна отримає ракети.

Читайте також: F-16 vs ATACMS: експерти зі США розповіли, що мало б більше значення для України

При дальності дії до 300 км, розгортання ATACMS може дозволити Україні досягати цілей майже вчетверо далі, ніж вона це може робити з допомогою наявного нині озброєння. Це ускладнить вогонь у відповідь під час ударів по російських позиціях. ATACMS також може допомогти Україні легше досягати цілей у Криму. ATACMS існує у кількох формах: від ракет з великими фугасними боєголовками до версій протипіхотних касетних боєприпасів, які скидають на цілі сотні бомб.

Читайте також: Ігнат розповів, які об'єкти РФ могла б знищити Україна ракетами ATACMS

Адміністрація Байдена досі відхиляла прохання президента України Володимира Зеленського про надання ATACMS, навіть після того, як Великобританія та Франція відправили аналогічні ракети Storm Shadow. Сполучені Штати хотіли уникнути ескалації відносин з Росією, а також зберегти власні арсенали.

Читайте також: У WP розповіли, чому США не поспішають надавати Україні ракети ATACMS 

Втім, нещодавно з’ясувалося, що послабленням своїх арсеналів у цьому разі Штати можуть не перейматися: США виявили, що в їхньому арсеналі більше ATACMS, ніж спочатку передбачалося. Наразі неясно, наскільки справним є виявлений запас і який саме тип ракет він містить.

Раніше колишній глава МЗС Литви Лінас Лінкявічус заявив, що контрнаступ ЗСУ розвивався б швидше, якби Сполучені Штати Америки надали Україні далекобійні ракети ATACMS.