28 липня 2017 року Сенат 3 майже одностайно проголосував за "Акт протидії проти ворогів Америки за допомогою санкцій" (CAATSA). Згодом президент Дональд Трамп без традиційного шуму підписав закон, який містить санкції проти Ірана, Росії і КНДР. Але антиросійські економічні заходи найбільш важливі в ньому, оскільви вони найбільш об'ємні і обширні.
Про це на сторінках EUObserver пише старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд, додаючи, що цей документ містить деякі важливі наслідки для Європи. У жовні через нього під санкції потрапили 41 російська організація в оборонній і розвідувальній сфері. Крім того, американський закон деякою мірою посилив нафтові санкції, частково заблокувавши роботу "Роснефти" з розробки чорноморського шельфу. У Німеччині нервують через можливість того, що CAATSA може заблокувати прокладання "Північного потоку-2".
Аслунд зауважує, що всі ці приклади вказують на скорочення координації дій в питанні санкцій проти Росії, які були запроваджені через російську агресію проти України. Тож Держсекретар Рекс Тіллерсон дарма без громадських обговорень ліквідував посаду координатора з питань санкцій.
"Разом з досвідченим дипломатом, який раніше обіймав посаду координатора з питань санкцій в Держдепартаменті Даніелом Фрайдом, а також експертами з Росії Андрієм Ілларіоновим і Андрієм Піонтковським, я закликав США зосередити увагу на людях, які отримали свої статки завдяки близьким зв'язкам з Володимиром Путін і іншими лідерами Кремля, а не на багатих росіянах, які заробили гроші займаючись бізнесом", - пише Аслунд.
Він додає, що ЄС навряд чи буде брати участь в дискусії щодо політичного курсу Америки.
"Чи підтримає ЄС політичну лінію США? Бажано, щоб мін сторонами була більш форальна координація", - йдеться в статті.
Раніше приватний аналітично-розвідувальний центр Stratfor повідомляв, що США готують у поточному році чотири санкційні удари по Росії. Найбільш небезпечними для режиму Путіна можуть виявитися санкції проти олігархів з його найближчого оточення.
Розширення цього списку за рахунок включення у нього друзів президента Росії Володимира Путіна наближається до прямої атаки на нього.
Крім того, попри те, що європейські країни можуть не погодитися на вищезазначені санкції, вони можуть погодитися на введення санкцій за порушення прав людини. З 2012 року США розширили "акт Магнітського", перетворивши його на інструмент персональних санкцій проти осіб, відповідальних за порушення прав людини.