UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і Великобританія зажадали від КНР дотримувати зобов'язання по Гонконгу

Глави міжнародних відомств висловили стурбованість з приводу спроб Пекіна "односторонньо і довільно нав'язати Гонконгу законодавство про національну безпеку".

Китай повинен виконувати свої зобов'язання в рамках спільної китайсько-британської декларації з Гонконгу. До такого висновку прийшли держсекретар США Майк Помпео і глава британського Мзс Домінік Рааб в ході телефонних переговорів, передає прес-служба Держдепартаменту.

"КНР має виконувати свої зобов'язання відповідно до китайсько-британської спільною декларацією", - наголошується в повідомленні. Помпео і Рааб також висловили думку, що міжнародна спільнота має підтримати народ Гонконгу і відреагувати на триваюче порушення Пекіном його автономії.

В кінці травня в Гонконзі почалися протести з-за закону про національну безпеку, який хоче прийняти материковий Китай. Закон дозволяє застосовувати Пекіну китайське законодавство на території адміністративного району і забороняє втручання у справи Гонконгу з боку інших держав.

У відповідь на це президент США Дональд Трамп пообіцяв в найближчі дні оголосити про "потужних заходи" проти Китаю.

Читайте також: Прем'єру сиквела "Диво-жінки" перенесли через коронавірус

Нагадаємо, раніше влада Китаю вимагає від США не втручатися у справи Гонконгу після висловлювань з боку Америки про те, що офіційний Пекін "пригноблює" регіон, із-за чого США хочуть ввести санкції для захисту цього адміністративного району.

Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня 2019 року в найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Уряд відмовився від ратифікації проекту закону україни, проте демонстранти почали вимагати розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем.

У грудні ці протести продовжилися. Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включаючи Гонконг. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі китайському Макао правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну і навмисно промовчав про гонконгських протестах.