С3 зійшлися на думці про необхідність військової підтримки опозиційних угрупувань у Сирії в боротьбі з ІДІЛ, проте поки не погодили яких саме.
Як повідомляє Reuters, намір Анкари і Вашингтона вибити ісламських бойовиків з півночі Сирії поки стикається з неузгодженістю головного питання: яку саме групу сирійських повстанців будуть готові підтримувати обидві сторони.
Так, адміністрація президента США Барака Обами, досі покладалася в боротьбі проти ісламістів на сирійських курдів, допомагаючи їм, зокрема, зброєю. Туреччину з курдами пов'язує конфлікт, який відновився кілька днів тому після вбивства турецьких поліцейських з боку радикальних курдів, тому Анкара, ймовірно, буде протестувати проти подальшої підтримки сирійських курдів Штатами.
Сама ж Туреччина, відзначає Reuters, традиційно підтримувала в Сирії військові угруповання, опозиційні, в першу чергу, нинішньому президенту Сирії Башару Асаду, з яким Туреччину також пов'язувала війна.
"Нам потрібно сісти з турками і все узгодити", - цитує агентство представника адміністрації Обами. За його словами, серед опозиційних збройних угруповань в Туреччині є ті, з якими Штати "точно не будуть працювати".
На думку Роберта Форда, колишнього посла США в Сирії, Штати не підтримають Туреччину у спонсоруванні угруповань, наближених до Аль-Каїди. Туреччина, у свою чергу, сама не підтримає і висловить протест проти військової підтримки США збройних курдів.
Як повідомляється, з моменту початку бомбардувань позицій курдів в Іраку, в середу Туреччина завдала чергову серію потужних авіаударів по позиціях курдських бойовиків. Напередодні президент Туреччини Тайіп Ердоган заявив, що поки не бачить можливості мирного врегулювання з курдами.
У той же час, деякі експерти висловлюють побоювання, що завдяки активізації боротьби з ІДІЛ Туреччина захоче отримати схвалення міжнародної спільноти у боротьбі з курдами, а також поліпшити свій імідж та імідж своєї партії за рахунок тиску на прокурдську партію "Демократична партія народів", яка вперше пройшла в парламент в 2015 році.
Як повідомляє агентство, на екстреному зібранні НАТО у вівторок, присвяченому загрозі конфлікту в Туреччині, більшість країн Альянсу підтримали Туреччину в її стратегії. У той же час кілька країн, включаючи Німеччину і Нідерланди, висловили невдоволення порушення перемир'я з курдами і закликали повернутися до мирного процесу.
Як відомо, влада Туреччини наполягає, що будуть вести війну проти "будь-якого" виду тероризму, не тільки проти ІДІЛ. Зокрема, паралельно з початком авіаударів по відношенню к ІДІЛ після нападу на кордоні, Туреччина почала бомбити позиції курдів, що завершило перемир'я між сторонами.
Після масштабного теракту, який забрав життя 32 людей, а також сплеску заворушень і вбивства поліцейських в країні, Туреччина почала масштабну АТО, в рамках якої за кілька днів були затримані понад 1000 осіб. Затримують підозрюваних як у зв'язках з ІДІЛ, так і курдів, які можуть бути пов'язані з незаконною в країні Робочою партією Курдистану. Зокрема, курди вже взяли на себе відповідальність за вбивство поліцейських.
РПК прагне до створення курдської автономії з середини 80-х років, час від часу боку між Туреччиною і курдами ведуться бойові дії, а потім оголошуються перемир'я.