UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і Південна Корея розмістять протиракетну систему на південнокорейській території

Китай рішуче вимагає від США і Південної Кореї зупинити процес розміщення протиракетних систем

Міністерства оборони США і Південної Кореї в поширеному в п'ятницю совісний заяві підтвердили домовленість про розміщення американської протиракетної системи THAAD на південнокорейській території.

Переговори про розміщення системи THAAD в Південній Кореї почалися в лютому поточного року у зв'язку з випробуваннями КНДР балістичних ракет.

У тексті заяви наголошується, що розміщення THAAD - "оборонна міра, спрямована на забезпечення безпеки Південної Кореї і населення країни, захист збройних сил двох союзних держав від зброї масового знищення та балістичних ракет Північної Кореї".

Це повідомлення збіглося у часі з поширеним по каналах Центрального телеграфного агентства Кореї (ЦТАК) заявою Пхеньяну, в якому міститься загроза "знищити ворожі дії США", якщо раніше введені Вашингтоном санкції проти 23 високопоставлених північнокорейських чиновників, включаючи лідера країни Кім Чен Ина, не будуть скасовані.

Введення санкцій КНДР назвала "оголошенням війни", попередивши, що тепер "всі питання, що виникають у відносинах з США, будуть вирішуватися за законами військового часу".

Китай, який рішуче виступав проти розміщення THAAD в Південній Кореї, опублікував заяву, що засуджує американсько-південнокорейський рішення. МЗС КНР заявив у п'ятницю, що розміщення цих ракет "завдасть серйозної шкоди регіональної безпеки".

"Китай рішуче вимагає від США і Південної Кореї зупинити процес розміщення протиракетних систем", - йдеться в заяві китайського зовнішньополітичного відомства. Воно зазначає, що цей крок не може сприяти вирішенню проблеми денуклеаризації Корейського півострова.

Пекін також засудив ведення США санкцій проти північнокорейських чиновників, назвавши їх "публічним тиском, конфронтацією, коли одна країна вводить санкції проти іншої, керуючись своїми внутрішніми законами".

10 лютого глави оборонних відомств США, Японії та Південної Кореї домовилися про обмін інформацією та координацію зусиль у сфері безпеки у відповідь на ядерні та ракетні випробування Північної Кореї.

Нагадаємо, що 6 січня КНДР заявила про успішні випробування водневої бомби, а 7-го лютого РБ ООН засудила її за випробування балістичної ракети.

2 березня Радбез ООН одноголосно підтримав найжорсткіший за останні 20 років проект резолюції про розширення санкції проти Пхеньяну.

Сполучені Штати і їх союзники, при цьому, наполягали на більш жорсткому варіанті санкцій, але Китай домігся від них скасування тих заходів, які можуть дестабілізувати КНДР, остаточно розваливши її економіку.

Незважаючи на санкції, Пхеньян продовжив проводити тести балістичних ракет. Останній був 28 квітня і закінчився невдачею.