UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готові посилити військову допомогу Україні: Салліван назвав умову

Київ хоче отримати нові системи для повітряної і морської оборони, а також частину зброї, що призначалася Афганістану.

Сполучені Штати посилять військову допомогу Україні, якщо Росія наважиться на пряму агресію, повідомив радник американського президента з нацбезпеки Джейк Салліван.

«Ми готові надавати більше військової допомоги Україні, не враховуючи ту, яку вже надаємо», - цитує Саллівана «Інтерфакс-Україна».

Радник Джо Байдена також нагадав, що Вашингтон закликає Москву до деескалації напруженості у відносинах з Україною, але готовий розмістити додаткові сили на території країн-союзниць на сході Європи.

За даними західних ЗМІ, може йтися про виділення 300 млн доларів військової допомоги. Таку суму закладено у проєкті оборонного бюджету США на 2022 фінансовий рік.

Загальний обсяг оборонного бюджету, як передбачається, становитиме 770 мільярдів доларів. Обговорення проєкту в Сенаті триває, затвердження затягується через позицію республіканців, незадоволених тим, що в документ не внесли запропоновані ними правки. Без підтримки хоча б частини республіканців демократи не можуть завершити процедуру.

Читайте також: "Давайте не будемо": Кремль відреагував на можливу військову допомогу США в разі вторгнення Росії

Напередодні американське видання Foreign Policy опублікувало матеріал, у якому розповіло, яку допомогу попросив міністр оборони України Олексій Резніков під час нещодавнього візиту до Вашингтона. Йшлося про нові системи морської і повітряної оборони, системи РЕБ та озброєння, що призначалося Афганістану до захоплення влади талібами.

Як повідомляє The Washington Post, президент РФ Владімір Путін планує наступ на Україну на кількох фронтах вже на початку наступного року за участі до 175 тисяч військовослужбовців. Ця інформація підтверджується документом розвідки США.

У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про «рішучу підтримку» та «серйозну стурбованість». Докладніше – у статті Олега Шамшура «Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна» у ZN.UA.