Білий дім висунув дуже сумнівного кандидата на посаду заступника Генерального секретаря НАТО. Зокрема, адмістрація Барака Обами пропонує на високу посаду в Альянсі заступника Держсекретаря США з питань контролю обігу зброї Роуз Гаттемоллер.
Про це повідомляє Джош Рогін на сторінках Bloomberg. Він нагадує, що призначення її на роботу в Державному департаменті два роки викликало хвилю критики і заперечень. І нинішня висування на посаду в НАТО теж викликало обурення республіканців в Конгресі.
Гаттемоллер брала активну участь в роботі над Будапештським меморандумом, згідно з яким Україна відмовилася від свого величезного ядерного арсеналу в обмін на гарантії суверенітету з боку США, Великобританії і Росії. Однак Москва два роки тому порушила умови цього документу, окупувавши український Крим і вторгнувшись в Донбас.
Сама Гаттемоллер у жовтні 2015 року писала на своїй сторінці в Twitter, що порушення меморандуму з боку Росії "небезпечне" і "викликає занепокоєння".
У свою чергу конгресмени від Республіканської партії розкритикували рішення Білого дому висунути на посаду заступника Генсека НАТО саме Гаттемолер і звинуватили її у недостатньо жорсткій позиції на переговорах з Росією.
"Озвучувались закиди, що прагнучи ухвалення нових угод із Росією, Гаттемоллер оминала увагою порушення Москвою вже діючих угод", - йдеться в статті.
До того ж, на посаді в НАТО вона може замінити видомого критика агресивної поведінки Росії Александра Вершбоу. Тож заміна його на більш поблажливого до Москви американського політика може посилити страх союзників США у Східній Європі.
Тим часом, НАТО збирається замінити ще одного критика Росії генерала Філіпа Брідлава і призначити нового командувача силами альянсу в Європі. Про затвердження генерала Кьортіса Скапаротті Північноатлантичною радою повідомили в п'ятницю 11 березня.
Генерал Брідлав запевняв, що Росія стала ворогом для США й наразі становить "екзистенційну небезпеку". На його думку, Москва прагне переписати правила міжнародного порядку.
На думку Філіпа Брідлава, Росія використовує сирійських біженців як зброю й намагається таким чином "придушити європейські структури й зламати європейську рішучість".