UA / RU
Підтримати ZN.ua

США хочуть відключити Іран від системи SWIFT

Вашингтон відновить всі санкції, зняті з Тегерана в рамках ядерної угоди.

Державний секретар США Майк Помпео оголосив про те, що в планах Адміністрації Трампа є відключення Ірану від SWIFT - міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів, яка критично важлива для іранської економіки. Також США додадуть 700 осіб в санкційний список по Ірану, передає AP.

Адміністрація президента США оголосила, що відновить всі санкції, зняті з Ірану в рамках ядерної угоди 2015 року.

Washington Free Beacon повідомляло, що низка чиновників Держдепартаменту, розробляють проект санкцій відносно Ірану, змогли переконати Помпео в необхідності дозволити Тегерану користуватися SWIFT.

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що США погодилися дозволити восьми країн, включаючи Японію, Індію, Південну Корею та Китай, продовжувати закупівлі іранської нафти після набрання чинності другій частині санкцій проти Ірану.

Виступаючи в Радбезі ООН президент США Дональд Трамп анонсував наймасштабніші в історії санкції проти Ірану, після того, як набудуть чинності оновлені обмеження 5 листопада.

Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти вже йдуть з Ірану, після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном. Оновленні санкції США проти Ірану набудуть чинності в листопаді 2018 року.

Іранський експорт нафти вже значно знизився - на 500 тисяч барелів на день з травня - до менш двох мільйонів барелів на добу. Це сталося ще до того, як санкції США проти енергетичного сектору Ірану офіційно набудуть чинності в листопаді.

Оновлені санкції США проти Ірану почнуть діяти в листопаді 2018 року. При цьому Трамп заявив про те, що після набрання чинності листопадових санкцій, США введуть такі заходи обмеження, яких раніше ніколи не було. Раніше президент США назвав режим у Тегерані головним спонсором світового тероризму.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.