UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готові сісти за стіл переговорів з КНДР – Пенс

Однак тиск на Північну Корею продовжиться допоки країна не відмовиться від ядерної програми.

Сполучені штати готові до взаємодії з КНДР, зокрема, провести переговори, які розпочне спочатку Республіка Корея, а Штати згодом приєднаються. Віце-президент США Майкл Пенс назвав нову стратегію "максимальний тиск і взаємодія в той же час", передає The Washington Post.

"Суть в тому, що тиск не буде послаблюватися, поки вони (КНДР) насправді не робитимуть того, що, на думку альянсу, являє собою істотним кроком до денуклеаризації. Кампанія максимального тиску буде тривати і посилюватися. Але якщо ви (КНДР) хочете говорити, ми поговоримо", - наголосив Пенс.

Віце-президент під час перебування в Південній Кореї, куди він прибув на відкриття Олімпіади, постійно радився з Дональдом Трампом. Вашингтон та Сеул не мали спільної думки щодо цього питання. Зрештою, риторика Білого дому змінилася і, за словами Пенса, нинішня ситуація відрізняється від тієї, що була 20 років тому.

Так нова позиція Сполучених Штатів передбачає максимальний тиск, допоки Пхеньян не піде на поступки, лише після цього кроку може розпочатися поступова взаємодія з КНДР. Разом із тим, віце-президент підкреслив, що помилок минулого не буде, тож на поступки в обмін на проведення переговорів Північна Корея може не розраховувати. Тож президент Південної Кореї Мун Чже Ін пообіцяв роз'яснити Ким Чен Ину, що економічні й дипломатичні обмеження не послабляться тільки заради переговорів, необхідні реальні кроки.

Минулого тижня після зустрічі Майкла Пенса з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе віце-президент США пообіцяв найближчим часом представити найжорсткіший і найагресивніший пакет економічних санкцій проти КНДР. Він також зазначив, що ізолювати цю країну будуть до тих пір, коли вона назавжди відмовиться від розробки ядерної зброї і балістичних ракет.

Крім того, в грудні 2017 року Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла рішення посилити санкції проти КНДР, яка не припиняє ракетних і ядерних випробувань.