За рішенням суду адміністрація державних архівів та записів США опублікувала нові документи у Вотергейтській справі - гучному політичному скандалі на початку 1970-х років, який завершився відставкою президента країни Річарда Ніксона.
Перша частина закритих матеріалів була оприлюднена у листопаді 2012 року, а решта, в тому числі записи бесід з винними, з'явилася у ЗМІ буквально напередодні.
Всього розсекречені 75 сторінок зі свідченнями винних у прослуховуванні штаб-квартири демократичної партії США у вашингтонському готелі "Вотергейт".
На записах, що з'явилися, четверо організаторів злочину - Бернард Баркер, Френк Стерджис, Вирхіліо Гонсалес і Еухеніо Мартінес - розповідають про мотиви своїх дій. Також наводиться аналіз їхнього психологічного стану, історія їхніх попередніх судимостей і минуле їхніх сімей.
Засуджені чоловіки були найняті, для того, щоб довести, що уряд Фіделя Кастро фінансує передвиборчу програму Джорджа МакГоверна - кандидата від партії демократів. Для цього вони прослуховували штаб кандидата у Вашингтонському готельному комплексі "Вотергейт" за допомогою "жучків".
Всі обвинувачені розповіли суду, що вони були впевнені, що виконували "санкціоноване урядове завдання", яке "робилося заради національної безпеки". При цьому зміст переговорів залишається таємницею.
Скандал із прослуховуванням став причиною першого і поки єдиного в історії США дострокового припинення повноважень голови держави. Річард Ніксон, обраний на другий термін у 1972 році, був змушений піти у відставку через два роки.
Нагадаємо, на початку червня 2013 року у США вибухнув новий скандал з прослуховуванням, який багато хто вже порівнює з Вотергейтом.
Колишній співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден опублікував дані про те, що в американських спецслужб є доступ до особистого листування і телефонних розмов громадян країни. Стеження проводиться в рамках державної програми PRISM. Також стало відомо, що США прослуховували кілька іноземних посольств у Вашингтоні.
Американська влада була змушена визнати факт масштабного стеження, проте заявила, що це робиться з метою боротьби з тероризмом. Вашингтон звинуватив Сноудена у крадіжці власності уряду та незаконному розголошенні секретної інформації та вимагає його видачі. Сам комп'ютерник з 23 червня перебуває у транзитній зоні московського аеропорту "Шереметьєво". !zn
Читайте також:
У Сноудена є документи, які можуть стати для США "нічним кошмаром"
Автор витоку знаменитих "Документів Пентагону" закликав Сноудена не здаватися США
Українські спецслужби прослуховують громадян, якщо ті "викликають інтерес"