Президент 3 нещодавно став адептом принципу взаємності у відносинах зі США. Йому варто ще на крок просунутися в цьому підході.
Про це в редакційній статті пише лояльне до Демократичної партії видання Washington post, яке нагадує, що минулої п'ятниці російський президент, обурений новими американськими санкціями, розпорядився конфіскувати два американських об'єкта нерухомості в Росії і наказав вислати дипломатів і співробітників посольства США в Москі. Цей вчинок дуже схожий на те, як президент Барак Обама відповів на російське втручання у вибори в 2016 році.
Оскільки російський лідер захопився взаємністю, можливо Путіну варто помітити, що Москва продовжує виганяти з Росії міжнародні ЗМІ, але при цьому наповнює західні ефіри пропагандою за допомогою своїх рупорів на кшталт Sputnik. Російські пропагандисти користуються американським відкритим суспільством, щоб поширювати брехню і недовіру. Але при цьому, Москва вже десятиліттями не змінює своє ставлення до ЗМІ, які фінансує уряд США, зокрема до "Радіо Свобода" і "Голос Америки", які Кремль заборонив у 2012 році.
"Трамп теж повинен взяти це до уваги. Спілкуючись з журналістами на борту президентського літака, він сказав: "Як на мене, слово "взаємний" - красиве слово". Він говорив про міжнародну торгівлю, в якій, як вважає американський президент, його країна уклала погані угоди", - йдеться в статті.
Видання додає, що "взяємність" в сфері американсько-російських міжнародних новин, схоже, відсутня на радарі Трампа. Російськомовний телевізійний проект під назвою "Настоящее время" цілодобово працює от вже кілька місяців. Але в Росії він доступний лише в інтернеті.
Washington post називає неприйнятною нерівність у доступі, який надають Москва і Вашингтон до державних ЗМІ один одного.
"Якщо Трамп такий захисник рівності, як він стверджує, тоді американські дипломати повинні вимагати рівноцінного ставлення до "Голосу Америки" і "Радіо Свобода". Якщо Путін став прихильником взаємності, він повинен бути готовим жити відповідно до цього принципу", - йдеться в статті.
Раніше видання New York Times писало, що пропаганді Росії вдається доходити від сайтів-пародій до великих ресурсів у США. Експертам вдалося відстежити шлях одного з російських фейків, який врешті з'явився на сайті Fox News.