UA / RU
Підтримати ZN.ua

США будуть домагатися міжнародного суду над Башаром Асадом

Представник Держдепу США заявив, що зібрана інформація про важкі злочини у Сирії, яка згодом буде представлена правосуддю, займає вже близько 200 тисяч сторінок.

Влада США хоче притягти до суду президента Сирії 3 за звинуваченням у скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності.

З такою заявою виступив посол Державного департаменту США з особливих доручень, який спеціалізується на справах про військові злочини, Стівен Репп.

"Здійснено велику кількість військових злочинів. Отримані нами дані вказують на причетність високопоставлених осіб сирійського режиму", - сказав дипломат в інтерв'ю службі новин інтернет-порталу Yahoo.

"Поза сумнівами у нас є достовірна інформація, що сирійські чиновники здійснили злочини проти людяності, вбивали, ґвалтували, завдавали каліцтв", - додав він.

За словами Реппа, Сполучені Штати надають сприяння сирійським організаціям, що збирає інформацію про злочини, скоєні під час війни у Сирії.

Вже зібрано близько двохсот тисяч сторінок документів, які зберігаються у створеному за допомогою США центрі в одній з європейських країн, повідомив він.

Моделлю майбутнього судового процесу щодо Сирії, вважає Стівен Репп, може бути Спеціальний суд щодо Сьєрра-Леоне, заснований на підставі угоди між урядом цієї країни та ООН.

За його словами, США "хотіли б працювати з сирійцями, з мешканцями регіону, з міжнародними гравцями для створення якогось змішаного суду".

"Це займе час, але може початися ще до завершення конфлікту", - зазначив Репп.

Нагадаємо, збройне протистояння влади й опозиції Сирії почалося в березні 2011 року і переросло у громадянську війну, за даними ООН, забрало життя понад 100 тисяч осіб.

Раніше у скоєнні багатьох злочинів проти людяності сирійського президента Башара Асада звинуватив генсек ООН Пан Гі Мун.

За твердженнями Вашингтона і низки інших країн, саме уряд Асада стоїть за хімічною атакою у передмісті Дамаска 21 серпня, жертвами якої стали понад 1400 осіб, здебільшого мирних жителів.

Сам Башар Асад відкидає подібні звинувачення. Він стверджує, що нервово-паралітичний газ зарин використовували бойовики.

Втім, Дамаск погодився здати і знищити всю хімічну зброю в країні. З такою пропозицією раніше виступила Росія, яка таким чином спробувала перешкодити військовому вирішенню конфлікту, вдатися до якого хотіли Штати. !zn

Читайте також:

ООН: військові злочини у Сирії здійснюють як війська Асада, так і опозиція

Дамаск назвав узгоджений США і Росією план з хімічного роззброєння "перемогою Сирії"

Обама розкрив плани США щодо Сирії: військовий удар відкладено, але не скасовано