Голова Стратегічного командування ВС США генерал Джон Хайт, що відповідає за американську ядерну стратегію заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, розробленної в Росії і Китаї, повідомляє Business Insider.
Виступаючи перед сенаторами він заявив, що гіперзвукова зброя, як і раніше, в значній мірі знаходиться на етапі тестування, але Росія і Китай добиваються успіхів у своїх відповідних програмах.
"І Росія, і Китай послідовно розвивають гіперзвукові можливості. Ми бачили їх тести", - сказав генерал. Він зазначив, що у США немає системи захисту проти такої зброї і залишається покладатися тільки на політику стримування.
Генерал Хайт відповідаючи на питання республіканського сенатора Джима Інхофа про те, який захист є у США проти такої зброї заявив, що у США немає ніякого захисту, що міг би перешкодити використанню такої зброї проти Америки.
"Наш захист, наша здатність стримувати", - додав Хайт.
Сенатор-республіканець Джим Інхоф попросив Хайта пояснити, що таке гіперзвукова зброя.
"Гіперзвукова ракета - це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак. Вона піднімається в нижні межі атмосфери і відразу опускається, а потім летить горизонтально", - сказав Хайт, додавши, що робиться все це на дуже високій швидкості.
Генерал Хайт вважає Росію "найбільшою загрозою" для США, про це він заявив ще в кінці лютого. На його думку, для протистояння російської агресії, США потрібно поповнити свій арсенал ще одним типом зброї - ядерними боєголовками малої потужності.
Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін зазначив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".
Заява Путіна про нові ядерні ракетах прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там сказали про те, що заява російського президента їх не здивувала і висловили сумнів, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідки.
Як повідомляла Washington Post, адміністрація президента США Дональда Трампа працює над розширенням політики протиракетної оборони США за рахунок включення певних загроз з боку Росії і Китаю. Таким чином, Вашингтон відійде від попередньої стратегії, яка майже повністю була зосереджена на КНДР та Ірані.