UA / RU
Підтримати ZN.ua

США безсилі проти гіперзвукової зброї Росії і Китаю - американський генерал

Сполучені Штати Америки не мають ефективної системи захисту від нового виду озброєння

Голова Стратегічного командування ВС США генерал Джон Хайт, що відповідає за американську ядерну стратегію заявив, що Америці сьогодні нічого протиставити гіперзвуковій зброї, розробленної в Росії і Китаї, повідомляє Business Insider.

Виступаючи перед сенаторами він заявив, що гіперзвукова зброя, як і раніше, в значній мірі знаходиться на етапі тестування, але Росія і Китай добиваються успіхів у своїх відповідних програмах.

"І Росія, і Китай послідовно розвивають гіперзвукові можливості. Ми бачили їх тести", - сказав генерал. Він зазначив, що у США немає системи захисту проти такої зброї і залишається покладатися тільки на політику стримування.

Генерал Хайт відповідаючи на питання республіканського сенатора Джима Інхофа про те, який захист є у США проти такої зброї заявив, що у США немає ніякого захисту, що міг би перешкодити використанню такої зброї проти Америки.

"Наш захист, наша здатність стримувати", - додав Хайт.

Сенатор-республіканець Джим Інхоф попросив Хайта пояснити, що таке гіперзвукова зброя.

"Гіперзвукова ракета - це система, яка спочатку веде себе як балістична, і вам здається, що це балістична ракета, але потім вона змінює траєкторію і нагадує вже більше крилату ракету або літак. Вона піднімається в нижні межі атмосфери і відразу опускається, а потім летить горизонтально", - сказав Хайт, додавши, що робиться все це на дуже високій швидкості.

Генерал Хайт вважає Росію "найбільшою загрозою" для США, про це він заявив ще в кінці лютого. На його думку, для протистояння російської агресії, США потрібно поповнити свій арсенал ще одним типом зброї - ядерними боєголовками малої потужності.

Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена і пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін зазначив, що "ні в кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове".

Заява Путіна про нові ядерні ракетах прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там сказали про те, що заява російського президента їх не здивувала і висловили сумнів, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, крім вже відомих американським військовим і розвідки.

Як повідомляла Washington Post, адміністрація президента США Дональда Трампа працює над розширенням політики протиракетної оборони США за рахунок включення певних загроз з боку Росії і Китаю. Таким чином, Вашингтон відійде від попередньої стратегії, яка майже повністю була зосереджена на КНДР та Ірані.