UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спроби РФ вплинути на вибори в США пов'язані з неоімперськими амбіціями Путіна – Маккейн

Сенатор опублікував нову заяву про проведення російської дезінформаційної кампанії під час виборів президента США в 2016 році.

Росія використовувала соціальні медіа для того, щоб вплинути на вибори президента США і поглибити розбіжності усередині країни, йдеться в офіційній заяві сенатора Джона Маккейна.

Так, сенатор опублікував нову заяву про проведення російської дезінформаційної кампанії на тлі інформації про те, як РФ використовувала соціальні мережі під час американських виборів 2016 року.

"На цьому тижні Facebook, Twitter і Google будуть інформувати комітети Сенату і Палати представників про те, що спроби Росії поширити дезінформацію і посіяти хаос серед американського народу на виборах 2016 року вийшли далеко за рамки того, про що йшлося спочатку", - сказано в заяві.

Наголошується, що згідно з даними Facebook, рекламні оголошення, які підтримувала Росія, досягли приблизно 126 мільйонів користувачів. До цієї цифри можна додати приблизно 288 мільйонів відповідних твітів за останні три місяці кампанії, а також більше 1000 відеороликів на YouTube, розміщених під час виборів, які складають 43 години контенту.

"Всі ми повинні бути глибоко стурбовані діями Росії, і я сподіваюся, що технологічна індустрія в кінцевому підсумку підтримає наш закон про чесну рекламу, щоб наші громадяни могли розпізнати політичну рекламу, яку вони бачать на цифрових платформах", - зазначає Маккейн.

"Ми повинні розглядати спроби Росії вплинути на результати наших виборів в контексті неоімперських амбіцій Володимира Путіна, які спонукали його вторгнутися в Україну, окупувати Крим, завдати шкоди демократичним цінностям та інститутам Європи, підтвердити вплив Росії на Близькому Сході і допомогти Башару Асаду у вбивстві сотень тисяч мирних жителів в Сирії", - йдеться в заяві.

Маккейн також зазначає: "Нам потрібно припинити розглядати це крізь викривлену призму політики і побачити напад Росії на нашу демократію таким, яким він є: це всього лише один етап кампанії Володимира Путіна з ослаблення Сполучених Штатів, дестабілізації Європи, руйнування альянсу НАТО, підриву впевненості в західних цінностях та зменшенню опору його темному і небезпечному погляду на світ".

Як повідомлялося раніше, Facebook і Twitter показали масштаб втручання РФ у вибори США. Так, зареєстровані в Росії користувачі розмістили протягом двох років у соціальній мережі Facebook близько 80 тисяч записів, спрямованих на "розкачку" громадської думки в США. У свою чергу Twitter повідомляє, що ідентифікував 2752 фейкові облікові записи, що набагато більше, ніж заявлена раніше кількість – 201.

Нагадаємо, що 27 жовтня велике журі присяжних у Вашингтоні схвалило перші звинувачення в рамках розслідування про втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.