UA / RU
Підтримати ZN.ua

Справу Huawei розглянуть в Канаді всупереч зусиллям адвокатів

Зараз фінансовий директор Мен Ваньчжоу живе в одному зі своїх будинків у Ванкувері. Вона заперечує будь-які звинувачення.

Адвокатам фінансового директора китайської компанії Huawei Мен Ваньчжоу не змогли зупинити розгляд справи про її екстрадицію в США, повідомив телеканал CNN.

Канадський суд вирішив продовжити роботу з цього питання. Зараз суд перевіряє дії Мен Ваньчжоу, за які США вимагають його екстрадиції, і з'ясовує, чи вони вважаються злочином на території Канади. За канадськими законами, це попередній крок, коли розглядається справа про екстрадицію.

Дочка засновника компанії Huawei, затримали 1 грудня 2018 в аеропорту Ванкувера за запитом США. Пізніше її відпустили під заставу.

У США її звинувачують в шахрайстві і порушенні американських санкцій відносно Ірану. Звинувачення стверджує, що Huawei порушувала санкції США, продаючи обладнання Ірану, а Мен Ваньчжоу ввела в оману банк HSBC у питанні діяльності Huawei в Ірані.

Зараз Мен Ваньчжоу живе в одному зі своїх будинків у Ванкувері. Вона заперечує будь-які звинувачення, а її адвокати стверджують, що справу щодо фіндиректора китайської компанії політично мотивовано.

Мен Ваньчжоу затримали в день, коли президент США Дональд Трамп і голова КНР Сі Цзіньпін проводили зустріч, присвячену торгівлі.

Прокуратура в Канаді стверджувала, що затримання Мен Ваньчжоу не пов'язано з торговими розбіжностями між Китаєм і США. Однак Трамп потім заявив, що він може втрутитися у справу Мен Ваньчжоу, якщо це допоможе укладення торгової угоди з Китаєм.

У минулому році Китай заарештував двох громадян Канади Майкла Коврига і Майкла Спавора за підозрою у підриві національної безпеки.

Читайте також: Заступник генпрокурора називає головні виклики для реформи прокуратури

Нагадаємо, що США ввели обмеження на купівлю військових технологій компаніями з Росії, Китаю і Венесуели.

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI) повідомив про те, що витрати на військову справу в 2019 році зросли до рекордних 1,92 трильйона доларів - найбільшої суми за останні 10 років.