UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецслужби США замінять 90% сисадмінів машинами, щоб уникнути витоків інформації

Після скандалу зі Сноуденом керівництво Агентства нацбезпеки вирішило звільнити 90% співробітників, а їхні функції покласти на новітні технології.

Голова Агентства національної безпеки США генерал Кіт Александер заявив про намір скоротити 90% системних адміністраторів, щоб уникнути подальших витоків секретної інформації. Їх замінять комп'ютерами.

Виступаючи у Нью-Йорку на міжвідомчій колегії у присутності голів ФБР і ЦРУ, генерал зазначив, що зараз в АНБ працюють близько тисячі системних адміністраторів.

За його словами, більшу частину цих працівників можна замінити за допомогою новітніх технологій. Александер впевнений, що це зробить комп'ютерні мережі більш захищеними і безпечними.

"Склалося порочне коло, коли одні і ті самі люди займаються і переданням інформації і її захистом, а також виконують інші функції, з якими краще впораються машини. Сенс того, що ми зараз робимо, полягає у мінімізації доступу людей до даних та зміні методів контролю", - заявив директор АНБ, повідомляє Huffington Post.

Він також підтвердив, що Агентство як додаткову міру безпеки вводить "правило двох осіб", згідно з яким системні адміністратори при допуску до секретної інформації будуть зобов'язані працювати у присутності колеги.

Нагадаємо, перейматися питаннями внутрішньої безпеки американським спецслужбам довелося після масштабного витоку, допущеного колишнім системним адміністратором АНБ 3, який також співпрацював із ЦРУ.

На початку червня 2013 року Сноуден розповів ЗМІ про програму американських спецслужб PRISM, яка дозволяє відслідковувати телефонні переговори та електронне листування приватних осіб. Також він розповів, що ця програма реалізувалася з санкції секретних судів і спеціальних парламентських комітетів.

Влада США заявила, що Сноуден завдав значної шкоди національній безпеці, і звинуватила його у розголошенні секретних даних.

До цього часу Сноуден вже перебував у Гонконгу. Наприкінці червня він прилетів до Москви і провів у транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво" близько 40 днів. 1 серпня російська влада надала йому притулок терміном на рік. Після цього він залишив аеропорт.

7 серпня президент США Барак Обама скасував зустріч із Володимиром Путіним через відмову влади РФ видати Сноудена. !zn

Читайте також:

Розвідка США розсекретила документи про прослуховування

Автор витоку знаменитих "Документів Пентагону" закликав Сноудена не здаватися США

Сноуден передав британській газеті 20 тисяч секретних документів

Напруженість в російсько-американських відносинах через Сноудена зросла: Обама скасував зустріч із Путіним