UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"

Керівник Агентства нацбезпеки США Кіт Александер заявив, що стеження за користувачами допомогло спецслужбам запобігти "десяткам терактів". Але яких саме - це засекречена інформація.

Влада США намагається виправдати масштабну програму прослуховування телефонів і секретного збору даних про інтернет-користувачів. Як заявив на тлі скандалу глава Агентства національної безпеки Кіт Александер, стеження за американцями допомогло спецслужбам попередити "десятки потенційних терактів".

За словами чиновника, стеження спецслужб - це благо для пересічних громадян країни, які зараз критикують структури за втручання у приватне життя. Завдяки впровадженим технологій, підкреслив генерал Александер, США уникли кількох критичних, з точки зору безпеки, ситуацій.

Керівник АНБ висловив переконання, що масовані програми електронного стеження абсолютно законні. До того ж, за його словами, агентство ніколи не зберігало всіх відомостей про громадян.

"Я не знаю методів, які відновлюють зміст будь-якої телефонної розмови, проведеної будь-якою людиною. Це неможливо", - відзначив Александер під час виступу в Сенаті.

У відповідь на прохання надати більш детальну інформацію про запобігання терористичним актам глава спецслужби заявив, що не може розголошувати цю інформацію, оскільки вона засекречена.

При цьому він пообіцяв надати більше інформації під час закритих слухань у сенатському комітеті з розвідки.

Виступ Александера було приурочено до публікацій у пресі матеріалів, що розповідають про стеження спецслужб за американцями.

На початку червня британська газета The Guardian і американська The Washington Post написали статті, в яких стверджувалося, що АНБ і ФБР має доступ до серверів таких компаній, як Microsoft, Apple, Google, Yahoo і Facebook. Крім цього, у публікаціях повідомлялося, що силовики стежать за телефонними переговорами одного з найбільших мобільних операторів країни Verizon.

Інформатором британських і американських журналістів став 29-річний екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден. Він сам попросив видання розкрити його особу. Більше того, Сноуден пообіцяв передати газетам нові відомості про роботу американських спецслужб. Сам він зараз перебуває в Гонконзі і заявив, що буде оскаржувати будь-які спроби його екстрадиції. !zn

Читайте також:

Скандал з прослуховуванням у США: правозахисники подали позов проти влади

У США судять інформатора WikiLeaks: Бредлі Меннінгу загрожує довічне ув'язнення

Колишній глава ЦРУ розголосив секретну інформацію про вбивство бін Ладена

ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів