UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецпрокурор Мюллер рекомендував півроку в'язниці для екс-радника Трампа

Джордж Попадопулос брехав, щоб приховати свої контакти з російськими посередниками під час президентської кампанії, зазначив Роберт Мюллер.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер рекомендував засудити колишнього радника президента США Джорджа Пападопулоса до шести місяців в'язниці за те, що він брехав федеральним агентам, які розслідують можливе втручання Росії у президентські вибори США. Про це повідомляє в суботу агентство Reuters.

Згідно з даними Мюллера, Пападопулос брехав про свої контакти з людьми, які стверджували, що мають зв'язки з вищими посадовими особами Росії під час президентської компанії.

"Злочин обвинуваченого був серйозним і завдав шкоди розслідуванню урядом втручання Росії у президентські вибори 2016 року", - йдеться в меморандумі Мюллера.

За словами спецпрокурора, Попадопулос брехав, щоб приховати свої контакти з російськими посередниками під час кампанії і зробив неправдиві заяви слідчим у січні 2017 року на ранній стадії розслідування.

Мюллер вважає, що вирок строком до шести місяців був би "доречним і виправданим" разом з штрафом у розмірі 9 500 доларів.

Спецпрокурор також зазначив, що Пападопулос не повністю співпрацював з прокурорами: "Він не надавав "суттєвої допомоги", і велика частина наданої інформації ... прийшла тільки після того, як були виявлені електронні листи, текстові повідомлення, історія інтернет-пошуку та інша інформація, отримана після обшуку".

Раніше з'явилася інформація, що президент США Дональд Трамп може дати свою згоду на зустріч зі спецпрокурором Робертом Мюллером для відповідей з широкого кола питань.

Як повідомлялося, команда Мюллера, який розслідує справу про ймовірне втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році, почала вивчення аккаунта у Twitter Дональда Трампа у пошуках фактів можливої протидії розслідуванню з боку президента.

У липні офіс Мюллера розкрив схему зламу для втручання у вибори в 2016 році. У втручанні в американські вибори звинувачують, в тому числі, 12 співробітників Головного розвідувального управління Росії.