UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецпрокурор Мюллер має намір оприлюднити нові документи по справі Манафорта і Флінна - ЗМІ

Факт оприлюднення документів у справі Манафорта підтвердив і офіційний представник апарату Мюллера Пітер Каррю

Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який веде розслідування втручання Росії у президентські вибори в США, має намір цього тижня оприлюднити низку раніше засекречених документів по справі Пола Манафорта, екс-голови передвиборчого штабу Дональда Трампа, а також у справі колишнього помічника президента з національної безпеки Майкла Флінна, передає Yahoo News з посиланням на власні джерела.

Джерела повідомляють, що документи, що стосуються Флінна, будуть опубліковані вже сьогодні, 4 грудня, а матеріали по справі Манафорта будуть поширені у п'ятницю, 7 грудня.

Факт оприлюднення документів у справі Манафорта підтвердив і офіційний представник апарату Мюллера Пітер Карр. Раніше подібні дані не розголошувалися, а вносилися до суду у суворій конфіденційності, зазначають джерела, а значить, можна говорити, що за результатами цього оприлюднення Мюллер отримає можливість висунути звинувачення ще кому-небудь.

При цьому наголошується, що таким чином Мюллер і його команда підводять розслідування до кульмінації.

"Люди з команди спецпрокурора намагаються показати, що підчищають хвости і намагаються закінчити розслідування", - повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів апарату Мюллера і адвокатів ключових свідків.

27 листопада спеціальний прокурор Роберт Мюллер, що займається розслідуванням "російської справи" в США, заявив, що колишній голова передвиборчого штабу чинного президента Дональда Трампа Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, тим самим порушивши умови досудової угоди зі слідством про визнання своєї провини.

Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.

Раніше спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив, що скандально відомий екс-голова штабу Трампа, політтехнолог Пол Манафорт, який працював на колишнього президента України Януковича, своїми трудами на благо режиму заробив в Україні понад $ 60 мільйонів.

Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.

Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.

Колишній радник Дональда Трампа Майкл Флінн пішов на угоду зі слідством і визнав себе винним у дачі неправдивих свідчень агентам ФБР щодо його контактів з колишнім послом РФ Сергієм Кисляком.

Флінн також висловив готовність до подальшої співпраці зі слідством в "інтересах своєї сім'ї та Сполучених Штатів".

Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.

До інавгурації Трампа Флінн неодноразово спілкувався із послом РФ в США Сергієм Кисляком і обговорював питання зовнішньої політики із російською стороною як приватна особа, що є порушенням американського законодавства.

Видання Reuters повідомляло, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язок Флінна з РФ. Видання дізналося, що Трамп зустрічався із Джеймсом Комі наступного дня після звільнення свого радника.