UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецпредставник генсека ООН щодо Сирії негайно вирушив на G20 до Петербурга

Лахдар Брахімі спробує спонукати Володимира Путіна і Барака Обаму знайти політичне рішення, щоб покласти край кровопролиттю в Сирії.

Спецпредставник генсека ООН і Ліги арабських держав (ЛАД) щодо Сирії Лахдар Брахімі вирушив до Петербурга, щоб на саміті G20 сприяти якнайшвидшому скликанню переговорів з мирного врегулювання конфлікту у Сирії, відомих як "Женева-2".

"У той час, коли світ сфокусувався на стурбованості щодо можливого використання в Сирії хімічної зброї, ми повинні ще більш твердо просуватися до скликання міжнародної конференції щодо Сирії, яка повинна пройти в Женеві. Політичне рішення є єдиним шляхом закінчення кровопролиття у країні", - повідомив представник генсека Мартін Несіркі.

У той же час, окремого засідання, присвяченого загостренню ситуації навколо Сирії, на саміті "Двадцятки" поки не планується. Однак, як сказав журналістам прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, все буде залежати від лідерів.

Очевидно, Пєсков мав на увазі президентів США і РФ Барака Обами і Володимира Путіна. Як відомо, Обама раніше відмовився від окремої зустрічі з Путіним, окрім того, під час засідання президенти будуть сидіти по різні боки столу. Тим не менш, спостерігачі розраховують, що лідери обговорять сирійське питання.

Саміт G20, що проходить 5-6 вересня у передмісті Петербурга місті Стрельні. Сирія, як очікується, стане однією з головних тем саміту, хоча і не включена до його основної програми.

ТАКОЖ: Прогноз на саміт G20: інтрига Обами і "шпильки" з боку "шоумена" Путіна

Питання про військовий удар по Сирії постало після хімічної атаки під Дамаском, жертвами якої, за даними американської розвідки, стали понад 1400 осіб.

31 серпня президент США Барак Обама сказав, що має намір застосувати військову силу і втрутитися в сирійський конфлікт, проте звернувся за підтримкою своїх планів до Конгресу. Очікується, що остаточне рішення буде винесено після 9 вересня.

Франція вже висловила готовність підтримати США, проте заявила, що має намір чекати на остаточне рішення.

Парламент Великобританії не схвалив планів уряду країни брати участь у військовій операції у Сирії.

Канцлер ФРН Ангела Меркель повідомила, що Німеччина теж не буде брати участь у військовій операції, якщо вона не буде санкціонована Радою безпеки ООН або НАТО.

Росія, яка на міжнародній арені послідовно захищає Башара Асада, в даному питанні зайняла вичікувальну позицію - Володимир Путін заявив, що Москва може погодитися на військову операцію у Сирії, але лише в тому випадку, якщо провина офіційного Дамаска буде доведена.

У той же час, втрутитися у конфлікт закликала Ліга арабських держав. Як повідомив держсекретар США Джон Керрі, ряд монархій Перської затоки навіть готові оплатити американцям частину витрат на силове втручання у сирійський конфлікт. !zn

Читайте також:

Путін попросив Обаму, як нобелівського лауреата, подумати про майбутніх жертв у Сирії

Військовий удар по Сирії коштуватиме США десятки мільйонів доларів

Глава Пентагону звинуватив Росію в поставках хімічної зброї Башару Асаду

Зустріч постійних членів Радбезу ООН щодо Сирії завершилася безрезультатно