Відомий американський фінансист Джордж Сорос представив план, який, на його думку, необхідно втілити, щоб врятувати Євросоюз від розвалу після референдуму у Великобританії, пише "Російська служба бі-бі-сі".
На думку Сороса, ЄС ні в якому разі не повинен карати британських виборців за результати голосування, а взяти до уваги, що британці серйозно стурбовані недоліками в політичному устрої нинішньої Європи.
Фінансист вважає, що замість того, щоб сприймати Brexit як розлучення, Брюссель повинен використовувати цю можливість і "заново винайти" ЄС, а також прийняти чотири виняткові заходи для порятунку об'єднання.
По-перше, необхідно чітко розмежувати членство в ЄС і єврозоні. "Країни, яким пощастило не увійти в єврозону, не повинні піддаватися дискримінації", – вважає інвестор.
По-друге, слід на повну потужність використовувати незаймані кредитні ресурси ЄС.
По-третє, ЄС повинен збільшити оборонний потенціал для захисту від зовнішніх ворогів, які можуть скористатися поточною слабкістю союзу, зазначає Сорос.
"Найбільший актив Євросоюзу – Україна, громадяни якої готові вмирати за свою країну, – пише Сорос. – Захищаючи себе, вони також захищають ЄС – це рідкість в сьогоднішній Європі". При цьому інвенстор вважає, що США надають більше підтримки Україні, ніж ЄС.
В-четвертих, Євросоюзу слід переглянути свою програму врегулювання міграційного кризи.
На думку Сороса, якщо ЄС досягне успіху у цих питаннях, то він стане союзом, в якому люди захочуть залишитися.
Після референдуму про вихід Британії з ЄС Сорос назвав розпад Євросоюзу практично неминучим. Також він спрогнозував різке падіння курсу фунта стерлінгів у випадку перемоги євроскептиків. Після появи попередніх результатів голосування британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.
Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід їхньої ЄС проголосували51,9%(17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства – 48,1%. (16 141 241 громадян).
Як писав Олексій Коваль у своїй статті у DT.UA, Brexit буквально розколов країну і британське суспільство, потряс світові ринки, однак катастрофою для Євросоюзу не став. Реакція політиків європейських країн і чиновників ЄС була навіть більш несподіваною, ніж результати референдуму. Вони одразу заявили, що поважають вибір британців і зажадали від Лондона без зволікання розпочати офіційний процес виходу з ЄС.
Про непрості відносини ЄС і Великобританії детальніше читайте в матеріалі "Несподіваний Brexit: Європа сама вказала Великобританії на двері".