UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сьогодні Блінкен вперше зустрінеться з Лавровим

Держсекретар США та міністр закордонних справ РФ обговорять можливу зустріч Байдена і Путіна.

Новий державний секретар США Ентоні Блінкен у середу, 19 травня, вперше зустрінеться з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим, повідомляє німецьке агентство DPA. Переговори відбудуться на полях міністерської зустрічі [blink title="Арктичної ради" headinfo="Арктична рада"]Міжнародна організація, покликана сприяти співробітництву в галузі охорони навколишнього середовища, забезпеченню сталого розвитку приполярних районів, вирішенню проблем країн Арктики і корінних народів Арктики.[/blink] в Ісландії.

«Двостороння зустріч відбудеться після вечірнього заключного заходу Арктичної ради і надасть можливість перевірити пропозицію про те, чи зможемо ми досягти більш стабільних і передбачуваних відносин із Москвою», - зазначив речник Державного департаменту США Нед Прайс.

У російському МЗС наголосили: особиста зустріч Лаврова і Блінкена організована для обговорення «ключових питань взаємовідносин та міжнародного порядку денного». Однією з тем стане перспектива зустрічі президентів США Джо Байдена і Росії Владіміра Путіна.

Раніше Байден запропонував Путіну зустрітися на саміті в третій країні, але поки що незрозуміло, чи прийме Путін цю пропозицію.

Читайте також: Лавров назвав "тупою" лінію США відносно Росії

Російсько-американські відносини погіршилися через твердження Вашингтона про втручання Москви в американські вибори і причетність російських хакерів до кібератак, ув'язнення російського опозиціонера Олексія Навального, агресію РФ на сході України. Обидві країни запровадили хвилю санкцій і контрсанкцій.

Президент США Джо Байден вирішив жорстко протистояти авторитарним режимам Росії і Китаю, пише The Guardian. Однак Вашингтон не прагне до нової ескалації у міжнародних відносинах. «Ми хочемо стабільних, передбачуваних відносин», - сказав американський президент.

Завдання перед Білим домом полягає не в пошуку способів зміни позиції китайського і російського лідерів, а в тому, щоб знайти конструктивні засоби роботи з ними, одночасно захищаючи західні демократичні цінності та безпеку.