UA / RU
Підтримати ZN.ua

Софію Сапегу можуть помилувати або передати РФ – глава МЗС Білорусі

Сапегу затримали в Мінську разом з Романом Протасевичем.

Затриману разом з Романом Протасевичем його дівчину Софію Сапегу можуть помилувати або передати в Росію, громадянкою якої вона є. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Білорусі Володимир Макей в інтерв'ю російському "Комерсанту".

"Цим питанням повинні займатися відповідні правоохоронні органи. Рішення має прийняти суд. Швидше за все, суд відбудеться в Білорусі, з урахуванням того що вся інформація про підривну діяльність тих чи інших осіб стікалася в наші структури. Як буде розвиватися ситуація далі, я не можу передбачити, тому що існують різні варіанти", - заявив Макей, відповідаючи на питання про те, який розвиток подій можливий у відношенні Сапеги.

Також глава МЗС додав, що білоруський диктатор Олександр Лукашенко може прийняти рішення і про помилування Сапеги, і про передачу для відбування подальшого покарання в Росію. За словами Макея, "треба почекати".

"Вона громадянка Росії, але має посвідку на проживання в Білорусі. Ми займалися цим питанням в частині забезпечення консульського доступу посольства Росії до неї, і у мене була розмова на цю тему з моїм колегою Сергієм Лавровим. Консульський доступ був отриманий", - додав Макей.

Читайте також: Суд відхилив апеляцію на арешт Сапеги

23 травня в аеропорту Мінська примусово посадили літак Ryanair рейсу Афіни - Вільнюс під приводом анонімного повідомлення про мінування. Для перехоплення лайнера, який знаходився у двох хвилинах літа від Вільнюса, в небо підняли винищувач ВПС Білорусі.

На борту авіалайнера перебував засновник опозиційного Telegram-каналу NEXTA Роман Протасевич. Журналіста і його дівчину Софію Сапегу затримали. Протасевичу інкримінують "екстремістську" статтю 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

При цьому адвоката до Сапеги перший раз пустили лише 28 травня. Консул зміг потрапити до дівчини через три дні після затримання. Білоруські правозахисники визнали Протасевича і Сапегу політв'язнями.

Після примусової посадки літака в Мінську Велика Британія закрила свої аеропорти для літаків "Белавіа", рекомендувала британським компаніям не відправляти борти через повітряний простір Білорусі, а також підготувала нові санкції проти режиму ЛукашенкаАналогічні заходи затвердив Саміт ЄС.

З 26 травня закрито авіасполучення між України та Білоруссю.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка "Зона, заборонена для польотів" у ZN.UA.