UA / RU
Підтримати ZN.ua

Смоленська катастрофа: на уламках корпусу літака Качинського знайшли сліди вибухівки

Також подібні сліди виявлені хроматографічним методом на тілі як мінімум однієї жертви авіакатастрофи.

На уламках корпусу польського президентського літака Ту-154М, що розбився під Смоленськом у 2010 році, а також на тілі як мінімум однієї жертви катастрофи виявлені сліди вибухівки, йдеться у заяві польської підкомісії Міністерства оборони з розслідування Смоленської катастрофи, повідомляє польський портал RMF24.pl.

Підкомісія заявила про завершення етапу збору і аналізу доказів, наявних у розпорядженні Комітету з місця катастрофи літака екс-президента Леха Качинського.

"Згідно з отриманими доказами, на багатьох фрагментах літака, а також на тілі принаймні однієї жертви, які досліджувалися спеціальними пристроями, в тому числі і хроматографічним методом, виявлено наявність вибухових матеріалів", - йдеться в заяві.

Підкомісія також прийшла до висновку, що немає жодної інформації або доказів, які б свідчили про присутність вибухових речовин у грунті на місці падіння літака.

Як повідомлялося, в оприлюдненому в 2011 році звіті попередньої польської урядової комісії з розслідування Смоленської катастрофи основною причиною трагедії названо помилки пілотів президентського Ту-154М, утім, при цьому не виключалася провина російської сторони.

Водночас чинна урядова підкомісія наполягає, що до катастрофи призвели вибухи на борту літака, які сталися ще до зіткнення із землею.

У 2015 році нова влада Польщі повернулася до цієї теми. А на початку березня 2016 року було відновлено розслідування за фактом аварії літака.

У січні 2017 року в Польщі заявили, що мають у своєму розпорядженні докази вибуху на борту літака Качиньського. Факт вибуху на борту підтвердили також американські дослідники. У РФ цю версію категорично відкинули.

Згодом міністр закордонних справ Яцек Чапетович повідомив російському послу, що Польща наполягає на поверненні уламків президентського літака, також планує поставити під Смоленськом пам'ятник жертвам катастрофи.

Впродовж 8 років із моменту Смоленської катастрофи з'явилася низка гіпотез про її причини і розвиток подій. У лютому 2016 року, за рішенням тодішнього міністра оборони Польщі Антоні Мацеревича, у Польщі відновили розслідування Смоленської катастрофи. В рамках Комісії державної авіації з розслідування авіакатастроф була створена підкомісія, яка проводить нове розслідування трагедії. Уламки польського літака досі залишаються в Росії.