UA / RU
Підтримати ZN.ua

Служба безпеки президента Бразилії застосувала насильство щодо журналістів

У Римі Болсонару голосно критикували за політику, пов'язану з пандемією країни, називаючи це «геноцидом». Понад 600 000 людей померли від COVID-19 у Бразилії.

Служба безпеки президента Бразилії Жаїра Болсонару нібито застосувала насильство щодо бразильських репортерів, які висвітлювали його поїздку до Рима на зустріч G20, передає Reuters.

Передбачуваний напад на бразильських репортерів, яких Болсонару давно звинувачував у несправедливому поводженні з ним та публікації фейкових новин, стався 31 жовтня.

Болсонару тримався ізольовано на всіх заходах, у тому числі, його немає на відео та фото у фонтану Треві зі світовими лідерами. На вулицях Риму його голосно критикували за політику, пов'язану із жорстокою пандемією в країні, називаючи це «геноцидом».

ЗМІ повідомляли, що тележурналіста Леонардо Монтейру охорона Болсонару вдарила у живіт і штовхала після питання, чому президент не відвідав жодних заходів G20 у неділю.

На відео, знятому журналістом Джамілем Чейдом, видно хаотичні сцени, коли співробітники служби безпеки штовхають пресу, а шанувальники Болсонару скандують образи журналістам.

Незрозуміло, чи були співробітники служби безпеки бразильці чи італійці. O Globo повідомляє, що італійцям доручили забезпечити безпеку Болсонару.

Офіс президента та прес-служба G20 не відповіли на запит щодо застосування сили до журналістів.

Понад 600 000 людей померли від COVID-19 у Бразилії, що є другим за величиною показником у світі після США. Болсонару поставив під сумнів серйозність вірусу, уникав обмежень, посіяв сумніви щодо вакцини та запропонував недоведені методи лікування. Комісія Сенату рекомендувала йому звинуватити в дев'яти злочинах, пов'язаних з його боротьбою з пандемією, включаючи злочини проти людяності.

Читайте також: Саміт G20 розчарував Генерального секретаря ООН

Лідери найбільших економік світу G20 у суботу затвердили глобальний мінімальний податок найбільшими компаніями. Блок схвалив «історичну» угоду, згідно з якою транснаціональні корпорації оподатковуватимуться щонайменше 15-відсотковим податком, заявила міністр фінансів США Джанет Йеллен, яка була присутня на переговорах.

Угода "покладе край руйнівній гонці за корпоративне оподаткування", - заявила вона.