UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сліди загадкової цивілізації Мідаса знайдені в Туреччині

Камінь з описом поразки царя Мідаса сплив в каналі біля могили Тюркмен-Карахойюк.

Хроніка поразки легендарного царя Мідаса була відображена на камені. Його знайшли в турецькому селищі, повідомляє Science Alert.

Під час археологічних розкопок біля могили Тюркмен-Карахойюк в центральній Туреччині місцевий фермер показав дослідникам свою знахідку - великий обтесаний кам'яний блок з написом на стародавній мові.

"Ми побачили верхівку каменю в каналі і стрибнули у воду. Очевидно, що цей стародавній камінь з написом лувійською мовою належить періоду бронзового-залізного віків. Адже саме тоді використовувалася лувыйська", - розповів археолог Джеймс Осбо [media type = "picture "position =" 1 "] рн із Чиказького університету.

Дослідники розшифрували ієрогліфи і з'ясували, що напис свідчить про поразку Фрігії, царства в Анатолії, що існувало близько трьох тисяч років тому.

Лінгвістичний аналіз показав, йдеться про знаменитого царя Мідаса - героя грецьких міфів. Кам'яні позначки також містили спеціальний ієрогліф, що символізував поразку Мідаса. Царя захопили в полон війська правителя Хартапу.

"Боги бурі зрадили царів його величності Хартапу", - свідчить напис на камені.

Про Хартапу вченим нічого невідомо. Проте, стела передбачає, що гігантський курган Тюркмен-Карахойюк, можливо, був столицею держави Хартапу.

"Ми і не підозрювали про існування такого правителя. Ми отримали абсолютно нову інформацію про Близький Схыд бронзового століття. Ця кам'яна плита - щаслива знахідка, що дала початок великому дослідженню", - поділився археолог Джеймс Осборн.

Нагадаємо, вчені заявили про виявлення можливої гробниці Нефертіті. Відзначається, що в гробниці Тутанхамона знайдена невідома раніше порожнеча.