UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скільки українців у Секторі Гази та як відбуватиметься евакуація – ексклюзивний коментар посла

Дипломати намагаються вивезти українців з Гази якомога швидше, бо після початку наземної операції Ізраїлю це буде неможливо зробити

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук  в ексклюзивному коментарі ZN.UA розповів про те скільки українців може перебувати у Секторі Гази та як відбуватиметься їхня евакуація на тлі триваючого військового протистояння між Ізраїлем та палестинським ХАМАСом. 

«В Ізраїлі У нас на консульському обліку перебуває 25 тисяч. Це ті, кого ми знаємо. А скільки людей, що мають українські паспорти і не є на обліку, мені не відомо. Я не можу вам нічого сказати чітко, и українських громадян знаходиться в Секторі Гази. Але у нас в Палестині більше тисячі українців на консульському обліку. Хто з них в Секторі Гази, хто в Рамаллі – невідомо», – сказав Корнійчук.

Посол повідомив, що українців з Сектору Гази планують вивезти до Єгипту, як і під час спалаху ескалації у 2021 році. 

«Нам важливо їх забрати з Сектору Гази. Ми намагаємося вивезти наших громадян і зробити це якомога швидше, тому що, якщо почнеться наземна операція, то вивезти їх буде вже неможливо. Як правило, коли починається наземна операція, то перекривається повністю кордон, і люди виїхати нікуди не можуть», – пояснив Корнійчук.

Читайте також: У МЗС України заявили, що є понад 100 звернень від українців, які не можуть виїхати з Ізраїлю

Наразі у Секторі Гази працюють ініціативні групи, які складаються з декількох місцевих громадських активістів, які мають українські паспорти. Готуються списки на евакуацію, які погоджуються з українським консулом, який відповідає за Палестину і знаходиться у Рамаллі, та громадою. 

За словами Корнійчука, алгоритм дій буде такий: 

У 2021 році з Гази таким чином евакуювали 220 чоловік (в основному це були жінки і діти). 

«Важливо, щоб у українських громадян, які збираються виїхати з Сектору Гази, були наші паспорти. Як правило, виявляється, що у більшості громадян паспорти прострочені або зіпсовані. Отже, треба буде виписувати паспорти і давати їх громадянам. Все це треба буде робити на кордоні, на колінах», – розповів посол. 

Читайте також: The Economist: Атака ХАМАСу зруйнувала хибні уявлення Ізраїлю про палестинців

Наступ бойовиків ХАМАСу на Ізраїль матиме довгоперспективні наслідки для України, в тому числі і в питанні наданні озброєння міжнародними партнерами, оскільки ситуація в цьому регіоні завжди привертала значну частину уваги політичних важковаговиків. Причини й наслідки нинішньої ескалації пояснює В'ячеслав Ліхачов у статті «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?» на ZN.UA.