Біженці з Сирії, які торік прибули до Уругваю, не задоволені умовами життя в цій країні і вимагають повернути їх назад, повідомляє CNN.
Минулого року в Уругвай прибули 5 сімей (42 людини), двоє дітей народилося в 2015-му. Але на даний час мігранти скаржаться, що Уругвай є надто дорогою для проживання країною. Вони заявляють, що не можуть звести кінці з кінцями, незважаючи на те, що уряд країни забезпечив їх житлом і соціальною підтримкою.
Сирійські сім'ї зібралися на площі Незалежності в столиці Уругваю і провели акцію протесту, вимагаючи відправити їх в Сирію.
У той же час, виїзд з Уругваю для цих біженців – не така проста задача, оскільки у багатьох немає сирійських паспортів, а місцеві документи не визнаються владою ряду держав.
Раніше глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив про плани збільшити кількість квот щодо біженців, які повинні будуть розподілити між собою 28 країн ЄС, з 40 до 160 тисяч чоловік.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".