UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сирійська опозиція попросила ООН про захист від Росії

Від ударів російських ВПС загинуло більше 200 мирних громадян.

Представник Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил (НКОРС) Наджіб Гарбан направив в Раду Безпеки ООН лист, в якому закликав до створення безпольотної зони над Сирією, повідомляє Російська служба "Голосу Америки".

Гарбан заявив, що ВПС РФ вже завдали понад 297 авіаударів в Сирії. За даними Цивільної оборони Сирії з 30 вересня загинуло 436 мирних жителів, більше половини з яких стали жертвами бомбардувань.

"До цього моменту лише 7% відсотків російських авіаударів припадали на райони, які контролює "Ісламська держава". Більша ж їх частина наносилася на території, яку контролює "Вільна сирійська армія"... Російські авіаудари допомагають екстремістам. Вони сприяють появі великої кількості вимушених переселенців і посилення кризи з біженцями",− зазначив представник опозиції.

Гадбан попросив Раду Безпеки ООН встановити "зону, вільну від бомбардувань", для захисту мирного населення в Сирії та вести спостереження за порушення російською стороною норм міжнародного права.

До складу Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил (НКОРС) входять представники угруповань, які протистоять режиму президента Башара Асада, в тому числі "Вільна сирійська армія" та "Сирійська національна рада". НКОРС підтримують США, країни Європейського Союзу і ряд арабських держав, серед яких Саудівська Аравія і ОАЕ.

Читайте також: У Німеччині поліція застрелила ісламського радикала

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мету кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, а не терористи "ІД".

У той же час, агентство Bloomberg повідомляло, що Путін виступає за дострокові президентські вибори в Сирії, за підсумками яких президент Башар Асад міг би отримати новий мандат.

Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті для ZN.UA "Сирійський "бікфордів шнур" Путіна" зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю над її територією у Російської Федерації немає ні військових, ні фінансових ресурсів.

А от організація утворення кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма-мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти залишки всіх своїх сил.