UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін заявив Путіну, що міжнародна ситуація охоплена хаосом, але дружба Китаю з Росією триватиме

Сі та російський диктатор обговорили, зокрема, війну РФ проти України й обмінялися думками про відносини з західними країнами.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив російському диктатору Владіміру Путіну, що міжнародна ситуація охоплена хаосом, але стратегічне партнерство Пекіна з Москвою триватиме, повідомляє Reuters.

Читайте також: У МЗС Китаю відмовились коментувати відправку військових КНДР в РФ

“Зараз світ переживає зміни, небачені за сто років, міжнародна ситуація переплетена з хаосом. Але я твердо вірю, що дружба між Китаєм і Росією триватиме протягом багатьох поколінь, і відповідальність великих країн перед своїми народами не зміниться”, - сказав Сі Путіну в російському місті Казань на відкритті саміту БРІКС.

Путін, своєю чергою, назвав Сі “дорогим другом” і заявив, що партнерство з Китаєм є "силою стабільності у світі".

“Ми маємо намір і надалі посилювати координацію на всіх багатосторонніх майданчиках із метою забезпечення глобальної безпеки й справедливого світового порядку”, - сказав російський диктатор.

Сі додав, що співпраця в групі БРІКС є “найважливішою платформою для солідарності та співробітництва між країнами з ринками, що формуються, і країнами, що розвиваються, в сучасному світі”.

За словами прессекретаря Путіна, Сі та кремлівський диктатор також обговорювали війну РФ проти України й обмінялися думками про відносини із західними країнами. Як писало “Радіо Свобода”, переговори тривали близько години за участю делегацій двох країн.

Сі і Путін ще в травні оголосили про “нову еру” партнерства між своїми країнами.

Росія, яка веде війну проти України, й Китай, який перебуває під тиском очолених США зусиль, спрямованих на протидію зростанню військової та економічної могутності Пекіна, дедалі більше об'єднуються у спільній геополітичній меті, намагаючись протистояти Заходу. Про те, що означає китайсько-російський альянс, розповідали Андреас Умланд і Гуго фон Ессен.

Читайте також: США оголосили про санкції проти китайських підприємств, причетних до виробництва російського БПЛА “Гарпія”

Китай, публічно закликаючи до припинення "української кризи", став опорою для РФ у війні проти України, значно зблизившись із Москвою. Пекін, зокрема, збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які РФ використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для війни. Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".