UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін на зустрічі з Мєдвєдєвим заявив, що Китай хоче переговорів щодо України

Сі також додав, що Пекін, як і раніше, хоче співпрацювати з РФ.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі із заступником голови Ради безпеки РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим у Пекіні заявив, що його країна хотіла б бачити переговори щодо війни проти України. Ці коментарі прозвучали в той час, як Пекін намагається поліпшити зв'язки з Європою. Про це повідомляє Bloomberg.

Сі також сказав Медведєву, що його адміністрація «активно сприяє миру і переговорам».

«Китай сподівається, що відповідні сторони зможуть залишатися раціональними і стриманими, проводити всебічні переговори та вирішувати взаємні занепокоєння щодо безпеки політичними методами», - сказав китайський лідер.  

Він також додав, що Пекін, як і раніше, хоче працювати з Росією над розвитком зв'язків. Сі сподівається, що Комуністична партія Китаю і «Единая Россия» зможуть «сприяти спілкуванню та надавати мудрість для поглиблення стратегічної співпраці між Китаєм та РФ».

Мєдвєдєв заявив, що під час зустрічі із Сі Цзіньпіном вони обговорили війну проти України, а також «безмежне» стратегічне партнерство двох країн, не надавши подробиць.

«Ми обговорили співпрацю між двома керівними партіями Китаю і Росії, двостороннє співробітництво в рамках нашого стратегічного партнерства, в тому числі з питань економіки і промислового виробництва. Ми також обговорили міжнародні питання - в тому числі, звичайно, конфлікт в Україні. Переговори були корисними», - сказав Мєдвєдєв.

Росія прискорила свій рух у бік Пекіна після того, як потрапила під низку західних санкцій за вторгнення в Україну. Москва прагне розвивати більш тісні економічні, політичні та безпекові зв'язки з Китаєм, щоб компенсувати втрату зв'язків із Заходом, і розглядає Сі як потенційного союзника в антизахідній коаліції.

Китай уникав критики Росії через війну проти України, звинувачуючи в діях Москви розширення НАТО. Пекін підписав комюніке на саміті G20 в Індонезії в листопаді, в якому йдеться, що «більшість країн G20 рішуче засудили війну в Україні». При цьому, Китай продовжує утримуватися від того, щоб називати вторгнення РФ в Україну війною.  

Після з'їзду керівної Комуністичної партії в жовтні Сі працює над тим, щоб запобігти погіршенню і без того напружених відносин з ЄС. Минулого року блок призупинив інвестиційну угоду з Китаєм після того, як обидві сторони «обмінялися санкціями», оскільки Пекін звинуватили у порушенні прав людини.

Читайте також: SCMP: В Китаї заговорили про потребу готуватися до появи слабкої Росії і, можливо, навіть без Путіна

Лідер Китаю вже не вперше закликає до мирних переговорів. Раніше повідомлялося, що під час зустрічі з президентом США Джо Байденом  Сі Цзіньпін сказав, що він «дуже стривожений нинішньою ситуацією в Україні». За його словами, Китай «весь час був на боці миру і продовжить закликати до мирних переговорів». 

У листопаді Сі заявив канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, що виступає проти застосування ядерної зброї, підкресливши бажання Пекіна не допустити ескалації війни Росії проти України. Нещодавно він використав переговори з президентом Євроради Шарлем Мішелем, щоб закликати до зусиль з вирішення кризи.