Слідом за рішенням Євросоюзу, Федеральна рада Швейцарії оголосив про нові економічні санкції щодо Білорусі.
Про це повідомляється на сайті уряду Швейцарії.
Введені заходи передбачають обмеження у торгівлі деякими товарами, а також обмеження у фінансовому секторі.
На додаток до існуючого ембарго на озброєння і техніку, Федеральна рада вводить санкції проти товарів, які можуть бути використані для спостереження або перехоплення повідомлень по Інтернету і телефонного зв'язку.
Також вони стосуються торгівлі товарами й технологіями подвійного призначення, нафтопродуктами і хлористим калієм і товарами, використовуваними для виробництва або переробки тютюнових виробів.
У фінсекторі вводяться обмеження на випуск фінансових інструментів і торгівлю ними, а також на надання кредитів і послуг страхування або перестрахування білоруському уряду і держорганам.
Також введені санкції проти "Белаеронавігаціі", державного постачальника аеронавігаційних послуг.
Уряд Швейцарії закликало Білорусь дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань в галузі прав людини.
9 серпня президент США Джо Байден підписав указ про введення широкомасштабних санкцій проти режиму Лукашенка. Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США ввело санкції проти 23 фізичних та 21 юридичної особи.
Британія ввела пакет нових торгових, фінансових та авіаційних санкцій проти Білорусі у відповідь на "триває підрив демократії та порушення прав людини режимом Лукашенка".
Також Канада ввела секторальні санкції проти Білорусі у зв'язку з постійними порушеннями режимом Олександра Лукашенка прав людини.
У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ять протестуючих загинули. Десятки людей зникли безвісти.
Сім європейських держав, включаючи Україну, приєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Олександра Лукашенка. Крім України, санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС. Власні санкції вели США, Канада і Великобританія.
Угон літака Ryanair з журналістом Романом Протасевичем на борту і продовження політичних репресій, інцидент з легкоатлеткою Христиною Тімановскою на Олімпіаді в Токіо стали підставами для нових санкцій.
У відповідь Лукашенко почав використовувати нелегальних мігрантів в якості інструменту контрсанкцій. Детальніше - в статті Олексія Коваля "Лукашенко загрожує Європі нелегальними мігрантами" для читачів ZN.UA.