UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швеція підтвердила готовність відправити миротворців на схід України

При цьому країна виступає категорично проти будь-яких "заморожених конфліктів".

Швеція готова брати участь у миротворчій місії в Донбасі, за умови відповідного рішення Ради безпеки ООН.

"Якщо буде прийнято відповідне рішення Ради безпеки ООН, Швеція розгляне можливість взяти участь у миротворчій місії", - , зазначив міністр оборони Королівства Швеція Петер Хультквіст під час спільної прес-конференції з міністром оборони України Степаном Полтораком.

На зустрічі очільників оборонних відомств країн у Києві Хультквіст також наголосив на тому, що для країн Балтії питання стабільності в нашій країні є дуже важливим, пише "Укрінформ".

За словами міністра оборони Швеції, наразі розглядаються різні варіанти створення миротворчої місії, але головне – щоб вона була створена за всіма міжнародними правилами.

При цьому Швеція категорично проти будь-яких "заморожених конфліктів".

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".