UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шульц визнав драматичну ситуацію в ЄС, але вірить у майбутнє європейського проекту

Проблемою ЄС є те, що його звинувачують у всіх бідах Європи, вважає президент Європарламенту.

Президент Європарламенту Мартін Шульц сподівається, що під час саміту в Братиславі головним посланням стане необхідність спільних дій усіх членам Євросоюзу для вирішення поставлених перед блоком в 21 столітті завдань, про це він заявив німецькій газеті Die Welt.

Шульц сподівається, що на саміті члени ЄС висловлять свою зацікавленість у спільній боротьбі з зовнішніми викликами 21 століття разом, і що вони не хочуть розколу. На його думку, Євросоюзу не потрібна зараз невпевненість, викликана, в тому числі, і діями британців.

На запитання журналіста видання про те, чи є цей саміт, на якому буде прийнято рішення про спільні майбутні дії ЄС, останнім шансом для блоку, президент Європарламенту відповів: "Я не думаю, що це останній шанс для ЄС. Але ми знаходимося в драматичній ситуації. Деякі держави прагнуть винайти нове європейське співробітництво і зосередитися на бізнесі, але нічого натомість цього не дають. Усе це протилежне тому, чого зараз потребує ЄС", - сказав він. Шульц у цьому зв'язку відзначив ситуацію з Угорщиною, де прем'єр Віктор Орбан продавлює свою власну антиміграційну політику.

Шульц нарікає, що ЄС вперше збереться у Братиславі без Великобританії.

Президент Європарламенту також назвав головне джерело проблем ЄС. Джерелом наших проблем є те, що ЄС нині звинувачують у всьому поганому, що відбувається в Європі.

Шульц також заявив, що ще занадто рано для створення ЄС своєї єдиної армії. "Для спільної армії, це, звичайно, занадто рано. Це не означає, що ви не можете думати про активізацію співпраці між військовими та поліцейськими органами", - додав він.

Раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер використовував своє щорічне звернення до союзу, щоб спробувати зцілити болючий розкол всередині ЄС, який з'явився через проблеми напливу іммігрантів. Він також закликав столиці протягом наступних 12 місяців знайти спосіб, як вдихнути новий сенс в європейський проект після Brexit.

Читайте також: Віце-канцлер Німеччини назвав можливу причину розпаду Євросоюзу

Черговий саміт ЄС пройде у столиці Словаччини 16 вересня. У часть в ньому візьмуть лідери усіх країн-учасниць окрім Великобританії, яка повільно готується покинути блок.Напередодні саміту міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак зауважив, що для відродження ЄСпотрібно припинити постійний обмін обвинуваченнями. Натомість він пропонує країнам-учасницям почати прислухатися один до одного і скласти чіткий план дій на найближчі місяці.