Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр щойно повернувся з Києва, де він був разом зі своїм французьким колегою Жан-Марком Еро. Але вже почав збиратися на зустріч дипломатів "Нормандської четвірки". Така велика кількість зустрічей може бути випадковістю, однак це доводить, наскільки важливою лишається Україна і зовнішній політиці ФРН.
Про це на сторінках Die Welt пише Даніель Фрідріх Штурм. Він нагадує, що в понеділок Штайнмаєр також виступив перед Радбезом ООН, представивши програму ОБСЄ на час головування в організації Німеччини. І перше питання, яке він підняв під час виступу була проблема війни в Україні.
Німецький дипломат намагається врятувати Мінські угоди, виконання яких не просувається. З одного боку, в Києві почалася політична криза, через яку українські реформи, які в перспективі повинні зміцнити Україну, застигли на місці. До того ж через неї Київ не зможе виконати політичну частину своїх обов'язків в рамках угоди.
На додачу, порушення перемир'я з боку проросійських бойовиків на Сході України не припиняються. Впродовж останніх тижднів рівень насилля зростає, що свідчить про небажання Росії відмовлятися від агресії.
Тож існують побоювання, що дуже скоро через такий глухий кут Мінські угоди можуть зазнати краху. Це, у свою чергу може призвести до ескалації війни чи появи нового замороженого конфлікту в серці Європи. Аби цьому запобігти, Штайнмаєр намагається змусити усі сторони повернутися до умов домовленостей, досягнутих у столиці Білорусі.
Зокрема, Штайнмаєр сподівається на прогрес в імплементації Мінських угод після зустрічі "нормандської четвірки". Він повідомив, що "нормандська четвірка" буде використовувати інструменти ОБСЄ у врегулюванні ситуації з безпекою на європейському континенті, особливо в досягненні прогресу в реалізації домовленостей.
Раніше Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав не прикриватися ситуацією в Донбасі для виправдання відсутності роботи з підготовки закону про вибори.
Як повідомляв DT.UA, перед зустріччю глав МЗС у нормандському форматі в Парижі, українська сторона ставить перед собою кілька цілей. План-максимум – гарантувати доступ ОБСЄ до всієї території Донбасу і домовитися про так званому "триступінчатому" її виході на українсько-російський кордон.
Водночас деякі експерти розкритикували останній візит Штайнмаєра в Україну і звернули увагу, що в спільній статті з Еро він так і не наважився назвати Росію агресором. А також на те, що замість того, щоб засудити порушення перемир'я з боку Москви, німецький і французький дипломати приїхати в Київ, щоб "відчитати" українців.