Шотландія буде домагатися термінових переговорів з Брюсселем, аби захистити своє право на збереження членства в Євросоюзі, заявила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен. За її словами, її кабінет готовий почати роботу над законодавчими змінами, які дозволять провести в Шотландії другий референдум про незалежність від Великобританії.
"Другий референдум про незалежність є тим варіантом, який має обговорюватися в цих обставинах. І він обговорюється", - цитує "BBC Україна" заяву голови шотландського уряду, зроблену 25 червня.
Стерджен також повідомила, що має намір створити експертну раду, яка буде консультувати її у пов'язаних з цим процесом юридичних, фінансових та дипломатичних питаннях.
Перший референдум про незалежність Шотландії відбувся 18 вересня 2014 року. Згідно з остаточними результатами референдуму про незалежність 55,30% (2 001 926 осіб) висловилися проти виходу Шотландії з Сполученого королівства Великобританії і Північної Ірландії.
Нагадаємо, за підсумками референдуму про вихід Великобританії з ЄС, більша частина населення Шотландії (62%) і Північної Ірландії (55,7%) висловилися за збереження членства в міжнародному союзі.
Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).
Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.
Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".