UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц: Німеччина отримала урок із газової залежності від Росії

І тепер будує термінали для прийому зрідженого газу від різних постачальників. Російський газ вже не потрібний.

Німеччина зробила урок із війни в Україні — вона не повинна залежати від однієї країни у постачанні енергоносіїв. Про це сказав в інтерв'ю головному редактору Bloomberg Джону Міклтуейту канцлер ФРН Олаф Шольц.

На початку перебування Шольца при владі після того, як вторгнення Росії в Україну показало крихкість безпеки Німеччини, домінуючою темою стала енергетика. Оскільки до війни Росія постачала 55% газу до країни, адміністрація Шольца була змушена вжити термінових заходів, щоб запобігти побоюванням щодо нестачі газу цієї зими.

На даний момент ці побоювання розвіялися, оскільки помірні температури та зусилля щодо скорочення споживання газу, включаючи відновлення роботи законсервованих вугільних електростанцій, дозволили зберегти сховища заповненими приблизно на 90%. Але довгострокові завдання щодо подолання десятиліть залежність від Росії залишаються.

"Ми повинні отримати урок з війни та багатьох інших великих проблем, з якими ми стикаємося, а саме: ми повинні диференціювати наші ланцюжки поставок, ми не повинні йти на поводі тільки в однієї країни", - сказав Шольц.

Основна стратегія уряду полягає у диверсифікації постачальників шляхом відкриття терміналів для імпорту зрідженого природного газу з таких країн, як США та Катар. Два тимчасові термінали вже працюють, а третій має відкритися у п'ятницю. Загалом уряд зафрахтував п'ять таких об'єктів.

"Ми створимо потужності, які дадуть нам можливість мати стільки ж газу, скільки в нас було до війни", - сказав Шольц.

Читайте також: Ціни на газ в Європі впали швидше, ніж очікувалося – голова Єврокомісії

Нагадаємо, наразі ціни на газ у Європі нижчі за довоєнні. До кінця грудня вартість газу на найбільшому європейському хабі TTF у Нідерландах впала 77 євро за МВт·год.

Для порівняння, максимальну вартість газу 2022-го було зафіксовано наприкінці серпня – майже 350 євро за МВт·год.

А мінімальний показник у 2022 році був зафіксований за два дні до початку вторгнення РФ в Україну, коли ціна газу на TTF становила трохи менше ніж 80 євро за МВт·год.